وصایای بنیانگذار نظام اسلامی سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد

خمین - ایرنا - امام جمعه خمین گفت: وصایای ارزشمندبنیانگذار نظام اسلامی باید سرلوحه کار مسئولان و مردم باشد چرا که نکات مهم و گرانمایه ای در این وصایاوجود دارد که چراغ هدایتگر در جامعه است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید « علی حسینی پور » روز سه شنبه در نشست ستاد ارتحال امام خمینی(ره) این شهرستان افزود: ترویج اندیشه های امام (ره) باید در دستور نهادهای فرهنگی باشد و بیش از پیش باید در این خصوص تلاش شود.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) متفکر بزرگ دینی و سیاستمداری وزین بود که پایه های حاکمیت دینی را بنیان گذاری کرد و به عنوان‌ نظریه ‌پرداز نهضت‌ اسلامی‌ همواره نامش درخشنده است.
امام جمعه خمین با اشاره به اینکه امام راحل به مسیر و هدفی که دنبال می ایمان کامل داشت، اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حامی جدی و بزرگ مستضعفان بود و مریدان مسیر امام(ره) باید به حال محرومان جامعه بیش از پیش رسیدگی کنند.
حجت الاسلام حسینی پور گفت: پس از ارتحال امام (ره) مقام معظم رهبری با تدابیر حکیمانه نظام اسلامی را در مسیر تعالی و پیشرفت معنوی و مادی رهبری کردند.
وی تاکید کرد: برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام راحل عشق به امام (ره) و پایبندی مردم به آرمان های انقلاب و نظام اسلامی را نشان می دهد.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: اندیشه ها، اهداف و مسیر روشن انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) امروز در سیره فکری و عملی رهبر معظم انقلاب نمایان شده و ایشان تداوم بخش حقیقی راه امام راحل(ره) هستند.
«احمد طهرانی» ادامه داد: مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه بنیانگذار جمهوری اسلامی در مبارزه با توطئه های منطقه ای، بین المللی و تحریم ها است.
فرماندار خمین اظهار داشت: برنامه های سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی با شکوه تر از سال های گذشته 14 خرداد در این شهرستان به عنوان زادگاه امام راحل برگزار می شود.
طهرانی برگزاری شورای اداری مشترک استان مرکزی و خمین، آیین سوگواری عمومی با حضور گسترده اقشار و اصنناف مختلف مردم در بیت امام (ره)، اقامه نماز مغرب و عشاء و توزیع افطاری ،نمایشگاه های عکس یاد یار و کتاب، غبار روبی و عطرافشانی بیت امام (ره)، توزیع چهار بسته فرهنگی، تجدید بیعت نهادهای مختلف استان با حضور در بیت امام راحل، سوگواره ادبی فراق یار، محفل انس با قرآن و کتابت اشعار عرفانی امام را از برنامه های سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در این شهرستان بیان کرد.
خمین در جنوب استان مرکزی به عنوان زادگاه امام راحل است و هرسال همزمان با سالگرد عروج ملکوتی امامی خمینی(ره) میزبان زایرانی از سراسر کشور و استان است.
9930/6013/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۶:۱۷  |  کد خبر: ۶۹۸۳۷۰۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی