اخبار مرتبط

۵۵ واحد صنعتی مشکل دار استان مرکزی به چرخه تولید بازگشتند

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 55 واحد صنعتی نیمه راکد و تعطیل شده این استان پارسال با پیگیری های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به چرخه تولید بازگشتند.

«محمدرضا حاجی پور» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بخش عمده مشکلات این صنایع با دستگاه و سازمان های خدمات رسان از قبیل تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک ها بود که با برگزاری نشست های مختلف با مدیران این دستگاه، زمینه بازگشت 55 واحد تولیدی تعطیل به چرخه تولید فراهم شد.
وی ادامه داد: شمارقابل توجهی از این واحدهای تولیدی تعطیل از تسهیلات رفع موانع تولید در راستای به روزرسانی تجهیزات و عوامل تولید و یا سرمایه در گردش استفاده کردند و اکنون رنگ و بوی تولید در این واحدهای تولیدی متجلی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: اغلب واحدهای رفع مشکل شده استان در زمینه های صنایع غذایی، صنایع فلزی، مقره سازی و ساخت دکل های برق فعالیت دارند.
حاجی پور اظهار داشت: یکی از عوامل مهم در تعطیل شدن صنایع بی توجهی مدیران بهنگام سازی تجهیزات و محصولات بود چرا که هر صنعتی یک عمر مفید دارد و اگر مدیران صنایع نتوانند با نیازسنجی اجتماعی، تولیدات خود را با نیاز جامعه تطبیق ندهند محکوم به شکست می شوند.
وی افزود: تیم کارشناسی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت فعالیت تمامی صنایع استان را مورد ارزیابی قرار می دهد و در صورت مشاهده مشکل در بخشی از آن ها مراتب در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اعلام و برای حل مشکل آن صنعت برنامه ریزی و تصمیم گیری می شود.
رئیس سازمان صنعـت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: یکهزار و 596 واحد تولیدی این استان سال گذشته بیش از 12 هزار و 156 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.
محاسبه می شود.
وی ادامه داد: 232 واحد تولیدی به میزان چهار هزار و 356 میلیارد ریال از محل تسهیلات رونق تولید و بقیه نیز از منابع داخلی بانک های عامل تسهیلات دریافت کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: 127 واحد متقاضی از مجموع 232 واحد تسهیلات رونق تولید تسهیلات سرمایه در گردش بخش صنعت، 93 واحد متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش کشاورزی، 2 واحد سرمایه ثابت صنعت، هشت واحد تسهیلات سرمایه ثابت کشاورزی و 2 واحد نیز تسهیلات بازسازی و نوسازی در بخش صنعت دریافت کردند.
بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی سبک، متوسط و سنگین در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.
3017/6013/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۱:۱  |  کد خبر: ۶۹۸۶۶۵۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی