اخبار مرتبط

خیران ساوجی ۱۰۰ میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کردند

ساوه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: خیران ساوجی از سال 88 تاکنون 100 میلیارد ریال به حوزه سلامت این شهرستان افزون بر 100 میلیارد ریال کمک کردند.

به گزارش ایرنا‌،‌ دکتر «عباس نیک روش» روز یکشنبه در نشست مجمع خیران سلامت شهرستان ساوه افزود: تجمیع توان افراد نیکوکار در کنار ظرفیت‌های اداری می‌تواند به توسعه زیرساخت های حوزه سلامت این شهرستان کمک کند.
وی اظهار داشت: با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان نسبت به تامین نیازهای ساوه در حوزه بهسازی و نوسازی بیمارستان و تامین تجهیزات درمانی و پزشکی اقدام کرد تا استانداردهای لازم ایجاد شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، افزود: شمار مراجعات بیماران حوادث در ساوه بالا است و تقویت زیرساخت های پیش بیمارستانی و درمانی برای پاسخگویی در این راستا ضروری است.
نیک روش بیان کرد: ساوه و زرندیه در مجموع به 500 تخت بیمارستانی نیاز دارد که با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی همراهی خیران حوزه سلامت در پاسخگویی به مطالبات کمبود تخت الزامیست.
وی یادآوری کرد: ساوه تنها شهری است که بعد از انقلاب اسلامی در آن بیمارستان جدیدی ساخته نشده و با توجه به روند مهاجرپذیری و افزایش جمعیت جبران کاستی ها در این زمینه ضروری است
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه در مورد روند ساخت بیمارستان جدید جایگزین مرکز درمانی مدرس این شهر گفت: با پیگیری صورت گرفته که حاصل تلاش دانشکده،‌ نماینده مردم و فرماندار این شهرستان است اعتبار50 میلیارد ریالی برای ساخت بیمارستان جدید ساوه از سوی وزارت بهداشت اختصاص و در بازنگری این طرح شمار تخت های بیمارستانی از 160 مورد به 250 تخت افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تملک زمین برای ساخت این مرکز درمانی با همکاری مسئولان شهرستان در مجاورت دادگستری ساوه صورت گرفته و در سفر قریب الوقوع وزیر بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشکی عملیات اجرایی آن کلید می خورد.
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز‌گفت: خیران که در حوزه های مختلف از جمله بخش سلامت فعالیت می کنند باید تکریم شوند.
«علی میرزایی» افزود: انقلاب اسلامی در همه مراحل به مشارکت و حضور مردم متکی بوده و حضور پررنگ خیران در روند توسعه کشور مصداق این امر است.
وی ادامه داد: نقش آفرینی آحاد ملت در جنگ تحمیلی نمونه ای از پیوند انقلاب و مردم است و در مسئله بهداشت و درمان نیز لازم است تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «مردم باید خیالشان از مساله درمان آسوده باشد»،‌ مورد توجه همگان واقع شود.
وی، خواستار برگزاری منطم مجمع خیران سلامت این شهرستان شد.
میرزایی گفت: مجوز ساخت بیمارستان در ساوه به عنوان تنها طرح بیمارستان سازی امسال کشور کلید می خورد و باید با همکاری همه بخش ها و خیران با کیفیت و در بازه زمانی مناسب بهره برداری شود.
وی با اشاره به سفر احتمالی وزیر بهداشت به ساوه تاکید کرد: پیشنهادات مشخصی را باید برای تامین نیازهای بهداشت و سلامت این شهرستان گردآوری و مطالبه گری موثر حوزه سلامت ساوه صورت بگیرد.
شهرستان ساوه با 285 هزار نفر جمعیت دارای چهار بیمارستان (یک مورد بخش خصوصی) است.
9921/6539/6013/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۹  |  ساعت انتشار: ۲۰:۲۶  |  کد خبر: ۶۹۹۲۶۵۶  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی