بانک مسکن استان مرکزی ۲۸ هزار ملیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

اراک - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: بانک مسکن این استان تا ابتدای سال جاری 28 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرد.

«مجید امیری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: منابع تجهیز شده بانک مسکن استان مرکزی تا ابتدای امسال 14 هزار و 300 میلیارد ریال بود که 2 برابر این منابع در حوزه های مختلف مسکن، ازدواج و قرض الحسنه تسهیلات پرداخت کرده است.
وی ادامه داد: جذب منابع، وصول مطالبات و نظارت بر مصرف تسهیلات از اولویت های بانک مسکن استان مرکزی در سال جاری است و پرداخت تسهیلات مسکن به سازندگان حرفه ای و استفاده از فناوری های نوین از برنامه های این مدیریت محسوب می شود.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی پرداخت تسهیلات برای ساخت واحدهای کوچک و میان متراژ را از جمله مهم ترین سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری عنوان کرد و گفت: بر این اساس رعایت الگوی ساخت و سازهای جدید از جمله مهمترین عوامل برخورداری متقاضاین از تسهیلات بانکی است.
امیری گفت: میانگین متراژ در این الگو برای بهره مندی زا تسهیلات در تهران 75 مترمربع و سایر شهرها 100 مترمربع است.
امیری افزود: سقف تسهیلات در بخش های مختلف از جمله تسهیلات مشارکت مدنی، فروش اقساطی بسته به نوع و شرایط تسهیلات با توجه به نرخ تورم عمومی و برخی پیش بینی ها در سال جاری بین 80 تا 100 درصد افزایش می یابد.
وی ادامه داد: رونق بخشی به ساخت و ساز و کمک به افزایش قدرت خرید سه گروه متقاضای مسکن شامل خانه اولی ها، ساکنان بافت های فرسوده و ساماندهی حاشیه نشین ها از جمله مهمترین اهداف سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری است.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی خاطرنشان کرد: خط قرمز سیاست های بانک مسکن امسال ورود به بازار واحدهای لوکس و بزرگ متراژ است.
بانک مسکن در سال ۱۳۱۷ تاسیس شد و تمرکز اصلی آن بر ارایه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه‌گذاری و تسهیلات مسکن معطوف است.
920 واحد معاملات املاک مسکن در اراک فعال است.
1955/6013/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۲  |  کد خبر: ۶۹۹۵۲۹۶  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی