اخبار مرتبط

وضعیت آسیب های اجتماعی در زنجان ماهانه پایش و رصد می شود

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان از تشکیل کمیته ای برای تحلیل مقایسه ای روند آسیب های اجتماعی در استان خبر داد و گفت: در این کمیته وضعیت آسیبهای اجتماعی در هر ماه به طور مستمر رصد و تحلیل می شود.

خدابخش مرادی نافچی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان زنجان در 2 شاخص نشاط اجتماعی و میزان مطالعه، بر اساس پژوهش هایی که در سال 93 انجام شد، رتبه دوم را در بین استان های کشور کسب کرد.
وی در خصوص اعتبار نتایج این مطالعات در زمان حاضر، اظهار داشت: به طور معمول تغییر رفتارهای اجتماعی آنقدر سرعت ندارد که بخواهیم نتایج مطالعات انجام شده را در زمان حاضر نفی کنیم.
مرادی نافچی خاطرنشان کرد: اثر انعکاس نتایج مطالعات انجام شده در سال 93 این است که ما هر چه پالس های مثبت به جامعه بدهیم و نشاط را در گفتمان جامعه جاری و ساری کنیم، و یا اهل مطالعه بودن شهروندان را تکرار کنیم، این امور می تواند پیام و نتیجه مثبتی در جامعه داشته باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه هنوز آخرین وضعیت اجتماعی و فرهنگی در این استان رصد نشده است، گفت: به طور معمول قضاوت ها و تحلیل ها در این زمینه بر اساس پایش انجام شده در سال 93 است.
وی اظهار داشت: در حوزه آسیب های اجتماعی چند کار عمده را در دستور کار داریم که تدوین برنامه عملیاتی در حوزه مدیریت آسیب های اجتماعی یکی از مهم ترین آن ها است که در این زمینه ماموریت های دستگاهها، تعریف و شاخص گذاری شده است.
مرادی نافچی افزود: دومین برنامه، تشکیل کمیته ای برای تحلیل مقایسه ای روند آسیب های اجتماعی به لحاظ آماری است، تا روند آسیب ها نسبت به مدت مشابه و وضعیت آن مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.
وی ادامه داد: تحلیل آسیب های اجتماعی نیز با 2 رویکرد انجام می شود که شامل رصد وضعیت کل استان و نیز تحلیل وضعیت نقطه ای و شهرستانی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه به استناد گزارش دبیرخانه شورای امنیت کشور، زنجان از لحاظ میزان امنیت، جزو پنج استان امن کشور است، گفت: در زمینه میزان شیوع مصرف مواد مخدر نیز، زنجان جزو استان های رده پایین در کشور محسوب می شود.
3088

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۴  |  کد خبر: ۶۹۹۵۵۲۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی