اخبار مرتبط

کمک ۲ و نیم میلیارد ریالی خدابنده ای ها در جشن گلریزان

زنجان - ایرنا - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان گفت: مردم و خیران شهرستان خدابنده با حضور در گلریزان برای آزادسازی مددجویان جرایم غیرعمد، مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک کردند.

علاء الدین کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همچنین خیران ایجرودی یک میلیارد ریال و خیران خرمدره ای نیز یک میلیارد و 900 میلیون ریال به این زندانیان کمک کردند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با اشاره به نقش بالا و سازنده مردم در آزادی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری استان، خاطرنشان کرد: از تمامی خیران برای حضور در مراسم گلریزان شهرهایی که هنوز برگزار نشده از همین طریق دعوت می کنیم.
کریمی با اشاره به اینکه همشهریان زنجانی نیز می توانند امشب /30 اردیبهشت/ در جشن گلریزانی که برای کمک به زندانیان ترتیب داده شده شرکت نمایند، اظهار داشت: این مراسم 2 ساعت قبل از اذان مغرب در سالن جلسات دارالقرآن با حضور مسئولان قضایی و استانی برگزار خواهد شد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه رسانه های استان در حوزه فرهنگ سازی جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمد تاثیر زیادی دارند، گفت: رسانه ها در آگاه سازی مردم درباره آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند.
کریمی افزود: از ابتدای رمضان و برگزاری جشن گلریزان در سه شهرستان استان، تا کنون 20 مددجوی جرایم غیر عمد از محل کمک های مردمی جشن ها آزاد شده اند.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون قریب 170 نفر از این زندانیان در زنجان چشم انتظار مساعدت خیران زنجانی هستند، گفت: در همین راستا مراسم جشن گلریزان در پنج شهر دیگر استان زنجان هم برگزار می شود.
کریمی تصریح کرد: طبق قانون کمک های مردمی خیرین تنها برای مددجویان با جرایم غیرعمد از جمله بدهکاران مالی، مهریه، نفقه، حوادث کارگاهی و تصادفات مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، سه درصد از زندانیان استان زنجان از بانوان و مابقی از آقایان هستند.
3216/3088

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۴  |  کد خبر: ۶۹۹۵۵۲۸  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی