استاندارد تعداد منجیان غریق در استخرها باید رعایت شود

زنجان - ایرنا - رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان زنجان گفت: مدیران استخرهای شنای این استان به منظور مراقبت از جان شناگران باید استاندارد تعداد منجیان غریق را به جد رعایت کنند.

پرویز سلیمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد منجیان غریق با توجه به ابعاد استخر و پذیرش شناگر، تعیین می شود و مدیران استخرها موظف به رعایت هستند.
وی اظهار داشت: برای مراقبت از جان شناگران تا 100 نفر 2 منجی غریق، تا 150 نفر سه منجی و به ازای هر 50 نفر اضافی نیز یک منجی، نیاز است تا ناجی با کم شدن محدوده حفاظتی بتواند به شکل بهتر و دقیق تر شناگران را زیر نظر قرار دهند.
سلیمانی افزود: فعالیت استخرها از سوی بازرسان هیات نجات غریق و غواصی استان، نظارت می شوند و در صورت مشاهده تخلف، موضوع به منظور رسیدگی و برخورد قانونی به هیات و اداره کل ورزش و جوانان، گزارش می شود.
وی اظهار داشت: کم کردن تعداد منجیان غریق در استخرهای شنا که بیشتر با هدف کاهش هزینه ها صورت می گیرد، مشکل ساز، خطر آفرین و خلاف قوانین این رشته ورزشی است و مدیران در صورت مبادرت به این کار و وقوع اتفاق باید پاسخگو باشند.
سلیمانی با تاکید بر اینکه منجی غریق، شغل بسیار حساس و پرمسئولیت است، افزود: منجیان غریق که مسئولیت حفظ جان شناگر را بر عهده دارد و به همین خاطر باید با دقت بالایی دیده بانی کرده و وقوع حوادث را پیش بینی و پیشگیری کند.
رئیس هیات نجات غریق استان زنجان گفت: در زمان حاضر استان زنجان از وجود 250 منجی غریق مرد و زن (150 مرد و 100 زن) برخوردار است.
سلیمانی افزود: در حال حاضر شهر گرماب از توابع خدابنده و شهرستانهای خدابنده، ابهر، خرمدره، ماهنشان، ایجرود و طارم از وجود یک باب استخر شنا برخوردار هستند.
شهر زنجان از وجود یک باب استخر خصوصی (صدف) و هشت استخر متعلق به شرکت ها و دستگاه هایی چون ایران ترانسفو، نیروی انتظامی، دادگستری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه، جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی، بهره مند است که اداره کل ورزش و جوانان بر آنها نظارت دارد.
به گزارش ایرنا، پارسال (97) 2 نفر در 2 استخر شنا شهر زنجان (فجر و امام علی) و یک نفر نیز در شهرستان ابهر دچار حادثه غرق شدگی شدند که هنور نظریه پزشکی قانونی به دست هیات نرسیده است.
26 بهمن ماه 96 نیز یک جوان 23 ساله روستایی به علت آشنا نبودن با فن شنا در استخر شنا شهر زرین آباد، مرکز شهرستان ایجرود از توابع استان زنجان دچار حادثه غرق شدگی شد که این استخر از سوی بخش خصوصی اداره می شد و با وجود ناجی غریق حاضر در محل، این جوان جان خود را از دست داد.
6084/6085

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۴  |  کد خبر: ۶۹۹۵۵۳۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی