اخبار مرتبط

مهم‌ترین مشکل شهرداری‌ها تامین منابع مالی است

زنجان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: مهم‌ترین و عمده‌ترین مشکل شهرداری‌های استان، تامین منابع مالی برای ارائه خدمات مطلوب شهری و انجام پروژه‌های فنی و عمرانی است.

علی محمودی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: ایجاد درآمد پایدار با توجه به وضعیت اقتصادی هر شهر، متفاوت است.
وی ادامه داد: برای مثال ممکن است احداث مجتمع تجاری در یک شهر، منبع مناسبی برای درآمد پایدار محسوب شود اما همان مجتمع در شهری دیگر، کارآیی نداشته باشد.
محمودی افزود: با این حال، تمام سعی و تلاش شهرداری‌ها برای حرکت به سمت ایجاد درآمد پایدار است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: 21 شهر در استان زنجان، دارای شهرداری است و در حال حاضر موضوع افزایش تعداد شهرداری‌ها مطرح نیست.
وی با اشاره به تصویب افزایش مناطق شهری زنجان به 4 منطقه، اظهار داشت: شهرداری زنجان نقشه‌ها و مستندات لازم برای افزایش مناطق را تهیه کرد و این موضوع در جلسات مختلف در سازمان همیاری شهرداری‌های کشور، بررسی و به تصویب رسید.
این مسئول خاطرنشان کرد: نامه مربوط به ایجاد منطقه 4 شهرداری زنجان توسط وزیر کشور به استانداری ابلاغ شده و در حال ابلاغ به شهرداری زنجان هستیم.
محمودی که صبح امروز با حضور در سامد، پاسخگوی تماس‌های مردم بود، گفت: عموم تماس‌ها از نقاط مختلف استان در زمینه نحوه خدمات‌رسانی شهرداری‌ها به شهرها بود که توضیحات لازم به شهروندان ارائه شد.
وی، سامد را مطلوب توصیف کرد و افزود: ارتباط دوسویه بین مدیران و مردم، کمک شایانی به رفع مشکلات داخل شهری و خدمات‌رسانی مطلوب شهرداری‌ها می‌کند.
به گزارش ایرنا، شماره تلفن 111 (سامد) خط ارتباط مردم با دولت است که هر هفته تعدادی از مدیران ستادی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان طبق اطلاع‌‌رسانی قبلی با حضور در این مرکز به سوالات مخاطبان پاسخ می‌دهند.
9556/3088

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۴:۱۲  |  کد خبر: ۶۹۹۶۶۰۶  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی