۱۹۱ باروری مثبت در مرکز درمان ناباروری استان مرکزی محقق شد

اراک - ایرنا - سرپرست مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: 191 باروری مثبت سال گذشته در مراجعه زوج ها به این مرکز محقق شده است.

«محمد طالبی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز ملی جمعیت افزود: درمان برخی مراجعان در مرحله اول با دارو و مشاوره قابل رفع است و برخی نیز با استفاده از روش های آی یو آی و آی وی اف دارای فرزند شده اند.
وی اظهار داشت: ارایه خدمات درمان ناباروری در این مرکز به سبب تعرفه نیمه دولتی و مقرون به صرفه مورد استفاده است اما برخی مراجعان خواهان تخفیف بیشتر هستند.
سرپرست مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: باید از ظرفیت خیران، بیمه ها، تسهیلات بانکی و سازمان ها برای کمک هزینه زوج های نابارور استفاده شود.
طالبی افزود: درمان ناباروری می تواند در حوزه اجتماعی از بروز آسیب از جمله طلاق در خانواده جلوگیری کند.
وی اظهار داشت: مراجعه زوج ها در زمان مناسب برای درمان می تواند فرایند درمان را آسان کند درغیر این صورت درمان پرهزینه و روند درمان طولانی خواهد شد.
سرپرست مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: فعالیت این مرکز می تواند در راستای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری و افزایش نرخ زاد و ولد مثمر ثمر باشد.
مسئول آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: ناباروری در استان مرکزی شیب تندی دارد که باید به این مهم توجه شود.
دکتر«علی اصغر غفاری زاده» افزود: در سال های اخیر رشد جمعیت منفی شده که بخش عمده این مهم به علت تمایل کمتر زوج ها به فرزند آوری است و بخش دیگری مربوط به مسئال پزشکی است.
وی اظهار داشت: بیماری زوج های سخت درمان در حوزه درمان ناباروری در مراحل اولیه با مشاوره رفع می شود که این مهم بخشی از کاهش جمعیت را جبران می کند.
مسئول آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: هزینه درمان ناباروری در ایران یک پنجم کشورهای اروپایی است و بهره گیری از ظرفیت خیران می تواند به این حوزه کمک قابل توجهی داشته باشد.
غفاری زاده افزود: 95 درصد از فرایند درمان ناباروری زوج های مراجعه کننده به مرکز درمان تخصصی ناباروری اراک، قابل درمان است.
وی اظهار داشت: تمام مراحل درمان ناباروری زوج ها در این واحد فراهم شده است و نیازی به دریافت خدمات در خارج مرکز نیست.
مسئول آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: عوامل زیست محیطی، تغذیه، کم تحرکی، افزایش سن ازدواج باعث بروز ناباروری در جامعه است.
دکتر غفاری زاده افزود: از چهار و پنج زوج در کشور یک زوج دچار ناباروری می شود و کشور انگلیس با هشت درصد کمترین نرخ باروری را دارد.
وی اظهار داشت: میانگین موفقیت باروری در مراکز درمانی بیش از 20 درصد است که این مهم در مرکز درمان ناباروری اراک با میانگین 20 تا 40 درصد برآورد شده است.
ساخت مرکز فوق تخصصی درمانی و تحقیقاتی ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی از سال 89 آغاز شد و با راه اندازی آن این مرکز به متقاضیان درمانی از استان های قم، لرستان و خوزستان خدمات ارایه می شود.
6991/3075

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۳۳  |  کد خبر: ۶۹۹۷۲۸۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی