اخبار مرتبط

خانواده ها نقش محوری در تربیت مناسب فرزندان خود دارند

زنجان- ایرنا- فرماندار شهرستان طارم گفت: خانواده به عنوان اولین مکان رشد و تربیت کودکان، از جایگاه والایی برخوردار است و می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تربیت مناسب فرزندان خود نقش بسزایی ایفا کند.

به گزارش ایرنا، ستار صفری روز دوشنبه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان طارم با اشاره به اتفاقات اخیر در برخی مدارس کشور در مورد اجرای موزیک غیراخلاقی، خاطرنشان کرد: نیاز انسان به شادی و نشاط با توجه به هنجارهای اجتماعی و حفظ شئونات اسلامی انکار ناپذیر است، ولی باید مدیران مدارس و اولیاء دانش آموزان در این زمینه حساسیت و نظارت لازم و کافی را داشته باشند.
صفری افزود: این موضوع یک بحث اجتماعی و فرهنگی است و به غیر از مدیران، معلمان و اولیای دانش آموزان همه نهادهای اجتماعی نیز در این زمینه نقش دارند، بنابراین ضروری است بر برنامه ها، جشن ها و آگاه سازی دانش آموزان نظارت بیشتری داشته باشیم و در این میان نباید مجموعه آموزش و پرورش و همه فرهنگیان را به خاطر یک موضوعی که برگرفته از اجتماع است زیر سوال ببریم.
فرماندار شهرستان طارم اظهار داشت: جای خوشحالی دارد که مدارس طارم اخلاق محور است و در اکثر مدارس شهرستان برنامه های مختلفی در زمینه قرآن، عترت و سایر مسائل ملی و مذهبی در چارچوب قوانین و رعایت مسائل مذهبی اجرا می شود که شایسته تقدیر است.
وی در ادامه بر لزوم فراهم کردن بسترهای لازم جهت برگزاری بهینه امتحانات خردادماه در سطوح مختلف و جذب دانش آموزان به کلاس های تابستانی جبرانی و تقویتی با هماهنگی سایر ارگان ها تأکید کرد.
امام جمعه شهرستان طارم نیز رمضان را ماه خودساختگی و الطاف الهی برشمرد و گفت: این ماه مبارک بهترین فرصت جهت خود سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
حجت الاسلام محمد صادقی پور با توجه به اتفاقات اخیر و پخش کلیپ هایی در برخی از مدارس کشور، به لزوم هوشیاری و مراقبت بیشتر توسط مدیران مدارس اشاره و از مدیریت مناسب برنامه ها توسط مدیرآموزش و پرورش و همکاران وی جهت پیشگیری از اتفاقات ناگوار تقدیر و تشکر کرد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم ضمن تاکید بر لزوم توجه به نشاط و پویایی در مدارس اظهار داشت: تمامی مراسم، جشن و مناسبت های ملی در مدارس باید با حفظ چارچوب ها و شعائر مذهبی اجرا شود.
نقی صفری به اهمیت برگزاری کلاس های تابستانی تقویتی و جبرانی برای دانش آموزان تجدیدی علاقه مند اشاره کرد و افزود: در طی یک ماه گذاشته برنامه های مختلف گرامیداشت هفته معلم، مسابقات مختلف ورزشی و قرآنی فرهنگیان، حضور در برنامه های مدارس، کسب مقام برتر استانی در جشنواره نوجوان سالم توسط دانش آموزان شهرستان از جمله مواردی است که توسط آموزش و پرورش شهرستان طارم اجرا شده است.
در پایان این جلسه هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند و در زمینه برگزاری مطلوب امتحانات خردادماه و کلاس های جبرانی و تقویتی و همچنین در زمینه لزوم ایجاد شرایط و زیرساخت های مناسب توسط ادارات برق و مخابرات برای برگزاری امتحانات خردادماه و برگزاری کلاس های تقویتی تابستانی مواردی به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید.
در شهرستان طارم حدود هشت هزار دانش آموز در 152 مدرسه مشغول به تحصیل هستند که 829 نفر فرهنگی در قالب ستاد و صف وظیفه آموزش این دانش آموزان را بر عهده دارند.
شهرستان طارم با 47 هزار نفر جمعیت (حدود 5 درصد جمعیت و 10 درصد مساحت استان زنجان) در 90 کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
/6085/9886

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۹:۱۰  |  کد خبر: ۶۹۹۸۳۳۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی