اخبار مرتبط

سوم خرداد نماد مقاومت ملت ایران است

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: حماسه سوم خرداد نماد ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا علی مکرمی روز سه شنبه در جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد افزود: رزمندگان و ایثارگران غیور میهن اسلامی در سوم خرداد صلابت و اقتدار ملت ایران را به نمایش گذاشتند و وفاداری خود به دفاع از مزرهای کشور را به دنیا ثابت کردند.
وی بیان کرد: با ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر زورگویی استکبار جهانی خواب شوم تجاوز و سلطه بر ایران اسلامی هیچگاه تعبیر نخواهد شد و سوم خرداد نماد و نشان ماندگار این پایداری و اقتدار است.
فرماندار تکاب با بیان اینکه عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهداست، ادامه داد: آرمان و ارزش های والای دوران دفاع مقدس باید همواره برای نسل جوان انقلاب بازگو شود و در همین مسیر لازم است سلحشوری های رزمندگان اسلام در سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر برای جوانان و نوجوانان تبیین و تشریح شود.
مکرمی اظهار داشت: مرور خاطرات شهدا می تواند در تحکیم و ترویج ارزش های دفاع مقدس و انتقال آنها به دانش آموزان و دانشجویان بسیار مفید و موثر واقع شود.
فرماندار تکاب با گرامیداست یاد و خاطره شهید محمد صادق فرزامی، از شهدای والامقام این شهرستان در عملیات آزادسازی خرمشهر افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی تکاب آیین های ویژه گرامیداشت حماسه سوم خرداد را با شکوه تر و غنی تر از هر سال با مشارکت اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار کنند.
به گزارش ایرنا، در این جلسه کمیته های مختلف ستاد گرامیداشت سوم خرداد برنامه های ویژه مربوط به این روز را تدوین کردند.
عملیات بیت المقدس در دوران دفاع مقدس در سوم خرداد 1361 منجر به شکست حصر و آزاد سازی خرمشهر از دشمن بعثی شد.
تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و در دوران دفاع مقدس بیش از 450 شهید در راه دفاع از میهن اسلامی تقدیم کرده است.
7514 /6185/7129

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۱  |  ساعت انتشار: ۱۱:۲۵  |  کد خبر: ۷۰۰۱۶۰۴  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - آذربایجان غربی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی