اخبار مرتبط

۲۰۷ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین سمپاشی شد

قزوین - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری 207 هکتار از مزارع کشاورزی استان به وسیله پهباد سمپاشی شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مجید اسماعیلی روز سه شنبه در جلسه پایش کشت محصولات زراعی استان که با حضور مدیران سازمان، مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه و مراکز جهاد کشاورزی برگزار شد،افزود : استفاده از پهباد برای سمپاشی، فناوری نوین و خوبی است که در کاهش میزان سم و آب تاثیر بسزایی دارد .
وی به سطح زیر کشت گندم در اراضی کشاورزی استان اشاره و پیش بینی کرد : امسال 320 هزار تن گندم در سطح مزارع کشاورزی استان تولید شود.
اسماعیلی با اشاره به مبارزه با علف های هرز، تصریح کرد: در 75 درصد اراضی در حوزه گندم آبی عملیات مبارزه با علف های پهن برگ و نازک برگها انجام شده است و در بازدیدهای انجام شده مشخص شد اکثر مزارع پهن برگ آلوده هستند .
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه به کشت کلزا در مزارع کشاورزی استان اشاره کرد و گفت : در سطح 100 هکتار از مزارع کلزا مبارزه با آفت شته مومی انجام شده است و وضعیت مزارع کلزا در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
اسماعیلی افزود : دستور وزارت متبوع برای کشور، کشت یک میلیون هکتار کلزای دیم و 400 هزار هکتار کلزای آبی است که از این میزان 20 هزار هکتار کشت کلزای دیم برای مزارع کشاورزی استان قزوین اختصاص یافته است .
وی خاطر نشان کرد : استان قزوین با توزیع 6 هزار تن کود پتاسه توانسته در تامین این کود رتبه اول کشوری را به خود اختصاص دهد .
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به کشت محصولات جالیزی در مزارع کشاورزی استان اشاره کرد و گفت : با توجه به سرمازدگی اخیر تمایل و رغبت کشاورزان به کشت محصولات جالیزی و گوجه فرنگی بیشتر است که باید دقت و نظارت بیشتری بر کشت اینگونه محصولات انجام گیرد زیرا دولت امسال برنامه ای برای خرید گوجه فرنگی ندارد .
اسماعیلی در بخش دیگری از جلسه به تخصیص تسهیلات با سود پایین به مکانیزاسیون کشاورزی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تسهیلات مکانیزاسیون با سود چهار درصد و همچنین تسهیلات کشاورزی حفاظتی برای بهره برداران بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است که مدیریت های جهاد شهرستان ها باید هر چه سریعتر لیست متقاضیان را اعلام نمایند تا حقی تضییع نشود و این تسهیلات با سود پایین در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
وی بر لزوم اهمیت نظارت و پایش مستمر بر مزارع کشاورزی گندم با توجه به افزایش دمای هوا در چند روز آینده تاکید کرد .
6101

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۱  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۱  |  کد خبر: ۷۰۰۴۷۴۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - قزوین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی