اخبار مرتبط

رتبه قزوین در پرداخت تسهیلات روستایی به سوم کشوری ارتقا یافت

قزوین - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: در سال گذشته با برنامه ریزی ها و پیگیری های مستمر، رتبه استان در بخش پرداخت تسهیلات روستایی از بیست و نهم کشور به سوم ارتقا یافت.

به گزارش ایرنا، مسعود بابایی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: در حوزه تسهیلات اشتغالزایی استان و براساس بند ب تبصره 16 از سال گذشته تاکنون کمیته امداد 300 میلیارد ریال و بهزیستی 58 میلیارد ریال تسهیلات به افراد تحت پوشش خود پرداخت کرده اند.
وی، میزان تسهیلات پرداختی در حوزه مشاغل خانگی را 139 میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: از یک هزار و 249 طرح معرفی شده به بانک های عامل، 992 طرح با یک هزار و 192 فرصت شغلی، تسهیلات دریافت کرده اند.
به گفته وی، 83 درصد از دریافت کنندگان تسهیلات مشاغل خانگی را در استان بانوان تشکیل داده اند.
بابایی اضافه کرد: در حوزه تسهیلات اشتغال فراگیر نیز تاکنون به 31 طرح معرفی شده بالغ بر 240 میلیارد ریال پرداخت شده و در بخش اشتغال روستایی نیز از بین یک هزار و 451 طرح، 928 طرح مورد موافقت قرار گرفته و یک هزار و 598 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
این مسئول تصریح کرد: تسهیلات ارایه شده در حوزه اشتغال روستایی توانسته چهار هزار و 300 فرصت شغلی را در سطح استان ایجاد کند.
وی ادامه داد: از 2 هزار و 723 میلیارد و 830 میلیون ریال تسهیلات تخصیص داده شده به استان از سال گذشته تاکنون بالغ بر یک هزار و 580 میلیارد ریال پرداخت شده است.

**کارورزی و مهارت های آموزشی باید مورد توجه دستگاه های اجرایی باشد
معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی فنی و حرفه ای استان قزوین نیز در این نشست اظهار داشت: کارورزی و مهارت های آموزشی از مولفه های مهم اشتغال به شمار می روند که نیازمند 2 عنصر اجرایی شامل واحدهای پذیرنده و کارآموز یا کارورز است..
ساسان حاتمی ادامه داد: برای پیشبرد امور در حوزه های یاد شده علاوه بر مشوق های تامین اجتماعی، نیازمند مشارکت جمعی دستگاه های مرتبط از جمله صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و بازرگانی، شرکت شهرک های صنعتی، مراکز کاریابی ها و در نهایت دستگاه های خدمات رسان هستیم.
8054* 6101

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۱  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۱  |  کد خبر: ۷۰۰۴۷۴۶  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - قزوین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی