اخبار مرتبط

نیروهای مسلح ایران از پشتیبانی عمیق مردمی برخوردارند

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای رضای خدا و دفاع از ارزش ها می جنگند، گفت: امروز نیروهای مسلح کشورمان از پشتیبانی عمیق مردمی برخوردارند.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست، آیت الله رسول فلاحتی در جمع فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح مستقر در استان در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ جنگ نخواهد شد.
وی ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری نه تنها یک برد شعاری دارد بلکه یک نگاه عمیق جهانی است که تمام کارشناسان و تحلیلگران عرصه نظامی اذعان دارند با توجه به قدرت نظام و حتی ژئوپلیتیک منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، هیچگونه حمله نظامی علیه ایران شکل نخواهد گرفت.
امام جمعه رشت به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه جنگ، جنگ اراده هاست اشاره کرد و افزود: از جنگ امروز می توان به عنوان جنگ فرسایشی تعبیر کرد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جنگ اراده ها در مرزهای عقیدتی ملت ها نفوذ گسترده دارد، تصریح کرد: تاثیر جنگ اراده ها با اندیشه و عقاید ملت ها گره خورده و امروز دشمن با توجه به امپراطوری رسانه ای که دارد می خواهد جامعه اسلامی که انقلاب آن تاثیر عمیقی در جوامع مختلف گذاشته، را با جنگ اراده ها متلاشی کند.
وی به جنگ اراده ها به منظور تقویت اندیشه مهاجم نظامی در برابر کسی که در مقابل او ایستاده اشاره کرد و گفت: جنگ اراده ها در اسلام با جنگ اراده هایی که در دنیای امروز در نیروهای نظامی کشورها تعلیم می دهند، تفاوت دارد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جنگ اراده ها در پاره ای از موارد در قالب شعار که بر گرفته از شعور است در عرصه میدانی ظهور و بروز پیدا می کند، خاطرنشان کرد: گاهی مواقع جنگ اراده در قالب رزمایش نظامی بروز می کند و براین اساس نیروهای آمریکایی از هزاران کیلومتر دورتر در منطقه حضور پیدا کردند.
آیت الله فلاحتی، گونه های مقابله با دشمن در جنگ اراده ها را متفاوت ذکر کرد و یادآور شد: در جنگ 8 ساله نابرابر که مردم ما در برابر تمام قدرت های استکباری برخاستند، این مقابله توانست ملت ایران را در عرصه بین المللی شاخص کند.
وی با اشاره به اینکه خدای متعال یاری مومنان را در قرآن وعده داده است، بیان کرد: اخلاص، دومین الزام در جنگ اراده هاست که نیروهای نظامی دنیا آن را ندارند.
وی ادامه داد: کارشناسان نظامی دنیای معاصر معتقدند هیچ نیروی مسلحی مانند نیروهای مسلح ایران از اقتدار برخوردار نیست.
نماینده ولی فقیه در گیلان اطاعت از رهبری را سومین الزام جنگ اراده ها برشمرد و گفت: اطاعت از رهبری است که نیروهای مسلح را می تواند در رویارویی با نیروهای نظامی دیگر کشورها موفق کند زیرا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای رضای خدا در عرصه حضور پیدا می کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته توانسته در برابر دنیای امروز بشر معادله جدیدی را به تمام نیروهای مسلح دنیا ارائه کند، خاطرنشان کرد: تفکر نیروهای مسلح ایران براساس اسلام عزیز است.
یگان های نیروهای مسلح مستقر در گیلان، نماز ظهر و عصر را به امامت آیت الله فلاحتی در مصلی رشت اقامه کردند.
7296/2007/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۱  |  ساعت انتشار: ۱۷:۴۲  |  کد خبر: ۷۰۰۵۵۳۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی