اخبار مرتبط

زنجان رتبه دوم امنیت سرمایه گذاری را در کشور دارد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: این استان رتبه دوم امنیت سرمایه گذاری و رتبه سوم بهبود فضای کسب و کار را در کشور دارد که این شاخص ها نشان از ظرفیت های بی بدیل استان است.

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان افزود: سال گذشته در این استان حتی یک واحد تولیدی تعطیل نشد، بلکه 6 واحد راکد و نیمه تعطیل نیز به چرخه تولید بازگشت.
وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های استان در سال جاری شناسایی واحدهای راکد و بازگرداندن آنها به چرخه تولید است.
این مسئول ادامه داد: در سال جاری همه دستگا‌ههای اجرایی استان موظف شده‌اند که در پنج موضوع محوری نقشه راه داشته باشند که اجرای برنامه های عملیاتی در این راستا به زودی آغاز می شود.
استاندار زنجان افزود: برای تحقق نقشه راه از مجموع یک هزار و 200 پروژه در استان، 40 پروژه محوری برای تکمیل تعیین شده است.
حقیقی افزود: طی چند ماه گذشته با 36 گروه از اقشار و تشکل های استان جلساتی برای بهره گیری از نظارت آنان در پیشبرد اهداف توسعه ای تشکیل شده است.
این مسئول به وصول مطالبات دولتی در استان اشاره کرد و افزود: در این بخش طی اسفند سال گذشته برای شرکت ایران ترانسفو 840 میلیارد تومان تهاتر شد که اتفاق بزرگی بود.
وی اظهار داشت:باتوجه به افزایش قیمت‌ها همه طرح‌های سرمایه‌گذاری نیاز به بازبینی جدی و تسریع در تصمیم گیری بدنه ملی دارد و این در حالی است که اختیارات بانک‌های استان بیش از پنج میلیارد نیست و این سقف نیاز به افزایش دارد.
استاندار زنجان گفت:در راستای واگذاری شرکت‌های تولیدی اهلیت هر یک از متقاضیان باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه از استان نیز باید استعلام لازم انجام شود.
وی اظهار داشت: روغن نباتی جهان با مشکلاتی مواجه شده و به سختی به فعالیت خود ادامه می دهد در صورتی که اگر مدیر و یا مسئول شرکتی مشکل دارد نباید منجر به تعطیلی کارخانه شود.
9646/3088

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۹:۹  |  کد خبر: ۷۰۰۸۳۶۷  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - زنجان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی