اخبار مرتبط

تکمیل طرح های راکد در روستاها در اولویت است

اردبیل- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: شمار زیادی طرح های راکد در روستاهای کشور وجود دارد که دولت تکمیل آنها را دراولویت قرار داده است.

به گزارش ایرنا، محمد امید روز چهارشنبه رد کارگروه تخصصی اشتغال اردبیل افزود: تصمیم بر این است قبل از فعال نشدن طرح های راکد طرح جدیدی در روستاها تعریف نشود و با راه اندازی طرح های راکد زمینه اشتغال ایجاد شود.
وی با بیان اینکه جمعیت روستاها در کشور کاهش یافته است ،افزود: عمده دلیل کاهش جمعیت روستایی بعد از انقلاب مربوط به بیکاری است و راهکار اصلی ماندگاری جمعیت روستایی اشتغال و رونق تولید است.
امید بیان کرد: در حال حاضر 74 درصد جمعیت کشور در شهرها و 26 درصد در مناطق روستایی زندگی می کنند که نشان می دهد جمعیت روستایی به رغم افزایش جمعیت کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: دولت در خدمات رسانی به روستاها کوتاهی نکرده ولی به رغم خدمات ارایه شده باز تخلیه روستاها و کاهش جمعیت در نقاط مختلف رخ داده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: برای ماندگاری جمعیت روستایی و افزایش امید به زندگی فرصت جدیدی باید ایجاد شود.
امید بابیان اینکه اشتغال پایدار روستایی منجر به توسعه و رونق روستاها می شود افزود: طی 2 سال اخیر در مجموع 180 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات طرح پایدار اشتغال روستایی اختصاص یافته و تاکنون 73 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی در کشور به متقاضیان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: قرار است امسال مابقی این تسهیلات که حدود 100 هزار میلیارد ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، به طرح های اشتغالزای روستایی معرفی شده به بانک ها بتدریج پرداخت شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری کارآفرینی و سرمایه گذاری در روستاها را ضروری دانست و گفت: بستر و زمینه برای سرمایه گذاری با توجه به دارا بودن قابلیت های فراوان در روستاها بیشتر است و امید است سرمایه گذاری در راه اندازی گلخانه ها و پرورش دام توسعه بیشتری داشته باشد.
وی اظهار داشت: استان اردبیل سرشار از قابیلت های گردشگری و بوم گردی روستایی است و کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده که می تواند الگوی مناسبی در دیگر استان های باشد .
در این نشست سرمایه گذاران و کارآفرینان مناطق روستایی استان اردبیل مشکلات خود را بیان کردند.
7110/ 1257

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۱۱:۳۷  |  کد خبر: ۷۰۱۰۰۶۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی