اخبار مرتبط

خبرنگاران حقانیت ایران را در دوران دفاع مقدس به اثبات رساندند

کرمان - ایرنا - مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: جنگ پدیده ای مخرب و همراه با تلخی های زیادی است اما دفاع مقدس دورانی پر از حماسه و ایثارگری بود و اگر خبرنگاران نبودند، حقانیت ما در این دوران به اثبات نمی رسید.

به گزارش ایرنا، عباس تقی زاده روز چهارشنبه در نشست تخصصی خبر و دفاع مقدس با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس رسانه به تلویزیون و رادیو خلاصه می شد عنوان کرد: هر خبر و عکس از دوران دفاع مقدس، سند افتخاری برای نسل های گذشته، امروز و آینده است.
وی با اشاره به اینکه قدردان مجاهدت های رزمندگان، فرماندهان و مردم در دوران دفاع مقدس هستیم تاکید کرد: اگر در جایی دچار مشکل شویم، احساس ناتوانی کنیم و یا تهدید شویم از رشادت های دوران دفاع مقدس انرژی می گیریم و آموزه های این دوران سرمایه بزرگی برای ما به شمار می رود.
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز هنوز جنگ رسانه ای ما و غرب ادامه دارد و تمام نشده است گفت: آمادگی داریم در راستای حفظ اسناد موجود در حوزه دفاع مقدس همکاری لازم را داشته باشیم.
یکی از فیلم سازان کرمانی نیز در ادامه این نشست با اشاره به ساخت مستند 'آن یک نفر' درباره شهید غلامرضا آتشی گوهری اظهار داشت: برای ادای دین به دفاع مقدس احساس وظیفه کردم زیرا باید از کسانی که رفتند و برای کشور جان خود را فدا کردند، بگوییم و کار کنیم.
سید حمید میرحسینی افزود: شهید آتشی گوهری، آوینی استان کرمان است که از تصاویر ضبط شده وی از دوران دفاع مقدس می توان به عنوان صحنه های تاریخی یاد کرد.
وی تصریح کرد: امروز ما در آرامش و صلح قرار داریم و این به خاطر رشادت افرادی است که جانشان را برای این کشور نثار کردند و راه آنها باید ادامه داشته باشد.
وی تاکید کرد: امیدوار بودم با آغاز کار در ساخت فیلم با حمایت ارگان های مربوطه، تولید آثاری را در این زمینه ادامه دهیم اما این اتفاق نیفتاد و من همواره به عنوان یک سرباز فرهنگی آماده کار هستم.
یکی از یادگاران دوران دفاع مقدس نیز گفت: گفتن از جنگ در هشت سال دفاع مقدس سخت است و باید سال ها نویسندگان تلاش کنند تا بتوانند این خاطرات را احیاء و به نسل های آینده منتقل کنند.
شجاعی افزود: باید بیان شود کسانی که در دفاع مقدس بودند، با چه نیرویی وارد شدند و با چه روحیه ای در مقابله با دشمن هشت سال جنگیدند.
یکی دیگر از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز گفت: شبی چادرها در دشت عباس آتش گرفته بود و من فداکاری رزمندگانرا برای حفظ امکانات را می دیدم.
ابوالفضل کارآمد افزود: جزو اولین هایی بودم که به خرمشهر رفتم اما وقتی به آبادان رسیدم گفتند خرمشهر سقوط کرده و من مجموعه عکس هایم را با عنوان 'عکس های آفتابی' به عنوان امانت تقدیم کردم.
کارآمد اظهار داشت: به بچه های تبلیغات نباید نگاه غیرعملیاتی داشت زیرا هر کس تا اهواز رفته ایثارگر بوده لذا چه فرقی دارد دوربین فیلمبرداری یا تفنگ داشته باشد.
3029/7440

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳  |  کد خبر: ۷۰۱۱۲۸۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - کرمان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی