اخبار مرتبط

اکثر روستاهای شرق کرمان آبرسانی شدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمان گفت: در سطح شرق استان اکثر روستاها آبرسانی شده و فقط برخی روستاهای کوهستانی بم، هفت روستا در فهرج و ۱۱ روستا در ریگان باقیمانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بم، علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمان امروز در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع آب آشامیدنی منطقه دهبکری اظهار داشت: این‌ مجتمع آبرسانی دارای یک حلقه چاه و یک باب مخزن با ۵۰۰ متر مکعب ظرفیت است که به هفت روستا با جمعیت یک‌هزار و ۴۰۰ نفر آبرسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای ۱۵ کیلومتر خط انتقال افزود: برای اجرای این پروژه ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده و مردم این منطقه از امروز از آب سالم و بهداشتی بهره خواهند برد.

رشیدی تصریح کرد: در سطح شرق استان اکثر روستاها آبرسانی شده و فقط برخی روستاهای کوهستانی بم، هفت روستا در فهرج و ۱۱ روستا در ریگان باقیمانده است.

عدم مطالبه‌گری مردم بم موجب عقب‌افتادگی بم شده است

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: ما هرچه داریم مرهون خون شهداست و امنیت و اقتدار امروز ما هم به‌واسطه شهدا و دلیر مردان میهن در بخش های نظامی است.

وی افزود: طی چند روز آینده شاهد افتتاح بخش دهبکری خواهیم بود و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این منطقه به شهرستان تبدیل شود.

نیکزادی‌پناه با بیان اینکه عدم مطالبه‌گری مردم بم موجب عقب‌افتادگی آن شده است، عنوان کرد: آینده و افق روشنی در انتظار بم است و همدلی، اتحاد و یکپارچگی در بین مسؤولان منطقه ضروریست.

تسریع در روند اجرای پروژه آبرسانی به منطقه دریجان و جزین

فرماندار بم گفت: امروز شاهد افتتاح یکی از پروژه‌های عظیم شهرستان بم در بخش دهبکری هستیم و امیدوارم با بهره‌گیری از امکانات موجود پیشرفت‌های دهبکری با سرعت خوبی انجام شود.

هادی شهسوارپور خواستار تسریع در روند اجرای پروژه آبرسانی به منطقه دریجان و جزین شد و ابراز داشت: در بحث آبخیزداری، جایگزینی کشت‌های کشاورزی و اقدامات زیربنایی کارهای خوبی در دهبکری در حال انجام است.

وی بیان داشت: دهبکری هم در بحث گردشگری و هم از لحاظ قرار داشتن در مسیر جاده ترانزیتی از اهمیت خاصی برخوردار است.

انتهای پیام/۸۰۰۳۵/ق

بیشتر بخوانید

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۱۳:۵  |  کد خبر: ۷۰۱۱۳۳۳  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت