اخبار مرتبط

۲هزار برنامه به مناسبت سوم و چهارم خرداد برگزار می شود

اهواز – ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خوزستان گفت : 2هزار برنامه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی در روزهای سوم و چهارم خردادماه در سطح استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سردار محمد علیپور روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های خوزستان به مناسبت سالروز سوم و چهارم خردادماه اظهار داشت: برنامه های سالروز سوم خردادماه (آزادسازی خرمشهر) و چهارم خردادماه (روز مقاومت مردم دزفول) با سه محوریت تکریم ماه رمضان، گام دوم انقلاب اسلامی و توجه به سیل زدگان برگزار می شود.
وی ادامه داد: این برنامه ها در پنج کمیته نیروهای مسلح، هنری و فرهنگی، ایثارگران، تبلیغات اسلامی و نقش بانوان در دفاع مقدس طراحی شده اند.
علیپور یادآور شد: روز یکم خرداد جنگ نرم و دفاع مقدس، روز دوم خرداد تکریم از خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان، روز سوم خرداد به عنوان مردم خرمشهر و چهارم خرداد به عنوان مقاومت مردم دزفول نامگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه سوم خردادماه یک هویت ملی برای کشور است گفت: شعار تعیین شده برای سوم و چهارم خرداد امسال 'ما پیروزیم' است زیرا تمام ملت به صورت یکپارچه متحد شدند و حماسه آفریدند.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خوزستان ادامه داد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته همیشه به دنبال چپاول ثروت و سرمایه های ما بوده اند و در این راه از هیچ توطئه ای دریغ نکرده اند.
علیپور یادآور شد: جنگ در شهرهای مرزی، آغاز تحریم های ظالمانه، طراحی کودتاهای مختلف، حمله مستقیم به کشور از طریق صحرای طبس توسط آمریکا و در نهایت جنگ تحمیلی بخشی از این توطئه ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان همچنان درحال توطئه چینی علیه نظام جمهوری هستند گفت: خرمشهر یک نقطه جغرافیایی شناخته شده برای تمام جهان است.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ادامه داد: عملیات بیت المقدس در سه مرحله برای بازپس گیری خرمشهر انجام شد، بیت المقدس از جمله عملیات هایی بود که از سال دوم جنگ تحمیلی کلید خورد.
وی افزود: در سال اول جنگ تحمیلی هدف نیروهای رزمنده زمین گیر کردن دشمن بود، رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام حسین قصد جدا سازی خوزستان از ایران را داشتند.
9887/6002

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۶  |  کد خبر: ۷۰۱۲۰۲۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خوزستان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی