اخبار مرتبط

کیفیت هوای مشهد پاک شد  - ‏۱۳۹۸/۰۳/۰۲


مشکلات اقتصادی با تدبیر حل می شود

مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: نباید از آمریکا هراس داشته باشیم زیرا مشکلات اقتصادی کشور با تدبیر و استفاده از ظرفیت های موجود حل می شود.

سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری چهارشنبه شب در نشست ماهانه شورای عالی سازمان بسیج مهندسین صنعتی خراسان رضوی در مشهد افزود: آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست زیرا از جنگ هراس دارد و فقط اعلام و ژست جنگ می گیرد.
وی با بیان اینکه هدف آمریکا از ترفندهای جنگ اقتصادی ترساندن و ایجاد جنگ روانی است اظهار داشت: آمریکا می داند اگر وارد جنگ با ایران شود با مشکل مواجه خواهد شد و در گرداب خلیج فارس فرو خواهد رفت.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز با پرچم برافراشته و قاطع در برابر آمریکا ایستاده و ما نباید احساس وحشت و نا امیدی کنیم.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی با اشاره به لزوم توجه به مشکلات واحدهای صنعتی و رفع آنها افزود: جلسات مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی باید در شهرکهای صنعتی برگزار و از نزدیک موانع و مشکلات و چالشهای آنها بررسی و رفع شود.

* تشکیل پنج کارگروه
معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی هم گفت: به منظور رفع مشکلات و موانع واحدهای صنعتی پنج کارگروه تشکیل شده است که تا کنون 70 درصد مصوبات این کارگروهها عملیاتی شده است.
ابراهیم ناصری افزود: کلینیک سازمان بسیج اقثتصادی استان هم در شهرکهای صنعتی تشکیل شده که به موضوعات و مشکلات صنعتی می پردازد.

* نیاز به نوسازی واحدهای صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی خراسان رضوی هم گفت: حدود 40 درصد واحدهای صنعتی استان نیاز به نوسازی دارد.
مسعود مهدی زاده افزود: برخی واحدهای صنعتی فرسوده و بخشی نیز به دلیل مشکلات اقتصادی بویژه کمبود نقدینگی تعطیل شده اند یا از ساعات کاری خود کاسته اند که نیازمند حمایت بیشتر هستند.

*ضرورت توجه به معیشت
شهردار مشهد هم در این نشست گفت: مهمترین و اساسی ترین نکته ما جنگ اقتصادی، وضعیت معیشتی و بیکاری در جامعه است که باید توجه جدی به این موضوعات داشته باشیم.
محمد رضا کلائی با اشاره به ماه رمضان افزود: رمضان ماه تقواست و در این ماه باید بیشتر به محاسبه رفتار و اعمال خود بپردازیم.
رئیس بسیج مهنسین صنعتی خراسان رضوی نیز در خصوص اهداف این نشست گفت: رونق تولید، رفع معضلات واحدهای صنعت بویژه مشکلات کارآفرینان از جمله اهداف این نشست بود.
7507 / 6053

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱  |  ساعت انتشار: ۲۳:۱۰  |  کد خبر: ۷۰۱۶۵۶۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خراسان رضوی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی