اخبار مرتبط

دولت جوان و حزب اللهی  - ‏۱۳۹۸/۰۳/۰۵

برای دفاع مردانه ایستاده ایم/در مقابل هر متجاوزی باقدرت می ایستیم

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ما جنگ طلب نبوده و نیستم و آغازگر هیچ جنگی هم نخواهیم بود اما برای دفاع مردانه ایستاده‌ایم.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش مردمی فاتحان نور، بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و حماسه آفرینان فتح خونین شهر در مصلی حرم عبدالعظیم حسنی در شهر ری به رشادت‌های شهید بروجردی اشاره کرد و گفت: اقلیم کردستان هیچ وقت تلاش‌ها و رشادت‌های شهید بروجردی را فراموش نخواهد کرد.

وی به دیدار اخیر فرماندهان ارتش با فرماندهی معظم کل قوا به مناسبت روز نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و گفت: روز ۲۸ فروردین ماه امسال توفیق شد تا به همراه تعدادی از همرزمانم در نیروی زمینی ارتش به محضر فرماندهی معظم کل قوا شرفیاب شویم.

وی افزود: معظم‌له در این دیدار با اشاره به اینکه ارتش یک نمایشگاهی از ارزش‌های اسلامی است فرمودند: نمونه‌هایی داریم و می‌توانیم سر دست بگیریم و به عالم نشان بدهیم.

امیر سرلشکر موسوی در همین خصوص به شهیدان امیر سپهبد صیاد شیرازی و بابایی اشاره کرد و گفت: فرماندهی معظم کل قوا شهیدان بابایی و صیاد شیرازی را از نمونه‌هایی دانستند که می‌توان آن‌ها را نه تنها به ملت ایران بلکه به ملل اسلامی به عنوان نمونه نشان داد تا الگو قرار بگیرند.

وی توازن، تعهد، فداکاری و گریز از نام و نشان را چهار ویژگی شهیدان والامقامی همچون شهید صیاد شیرازی و بابایی به تعبیر مقام معظم رهبری عنوان و تصریح کرد: این شهیدان والا مقام خصوصیاتی داشتند که همه جوانان باید چراغ راه ادامه حرکت خود در راه محقق ساختن آرمآن های انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی قرار دهند.

فرمانده کل ارتش به بیانیه پرداخت و مخاطب اصلی فرماندهی معظم کل قوا در این بیانیه را جوانان دانست و گفت: امید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به شما جوانان است و الگوهایی را همچون شهید صیاد شیرازی را به شما معرفی فرمودند.

وی با بیان اینکه شهیدان بزرگی همچون شهید صیاد شیرازی کار را فقط برای دیدن خدا و برای ثبت در صحیفه خداوند بزرگ انجام می‌دادند و از نام و نشان پرهیز داشتند و فرار می‌کردند، گفت: کیست که نداند که شناخته شده‌ترین نام‌ها در آسمان ایران و جهان نام بلند شهیدان انقلاب اسلامی است.

امیر سرلشکر موسوی افزود: اینکه نامی بزرگ شده و به جهان معرفی شود کار خداوند است و ما صرفاً باید کار خود را انجام دهیم. بنابراین جوانان عزیز، شهیدانی همچون شهید صیاد شیرازی چراغ راهنمای شما هستند.

وی خطاب به جوانان گفت: شما جوانان عزیز امید فرماندهی معظم کل قوا هستید باید نقش خود را در بیانیه گام دوم به خوبی و با دقت بشناسید و بتوانید به بهترین نحو ممکن نقش خود را در این بیانیه پیدا کنید.

فرمانده کل ارتش افزود: پیدا کردن نقش جوانان در بیانیه گام دوم مستلزم این است که در گام اول، بیانیه گام دوم را به دقت مطالعه کنند و واژه به واژه و سطر به سطر بیانیه را بازخوانی کنند تا بتوانند نقش خود را بشنا سند و به خوبی این نقش را ایفا کنند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین به اوضاع منطقه و ایران، اشاره و بیان کرد: شما یک نگاه دقیقی به اطراف این ماجرا بکنید؛ وضع خودمان را ببینید، وضع دشمنان را هم ببینید. ما با همه سختی‌هایی که داریم روی اصول خود ایستاده‌ایم و گزینه مقاومت را انتخاب کرده‌ایم.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: ملت ایران امروز بیش از هر زمان دیگری صاحب عزت و اقتدار حتی در چشم دشمن است.

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه دشمنان ظاهراً با هم هستند اما در باطن هر کدام دنبال خوردن و بیشتر دوشیدن دیگری هستند، گفت: اگر روزی مدارک و مستندات واقعی رو شد و معلوم شد خود سعودی‌ها امارات را گوشمالی داده‌اند یا اینکه معلوم شد خود آمریکایی‌ها چون آن‌ها خوب دوشیده نمی‌شوند خواسته آن‌ها را بیشتر بترساند، این آتش‌ها را به پا کرده هیچ تعجب نکنید.

وی تأکید کرد: اینکه امروز هم زمان با آمدن اینها این اتفاقات می‌افتد بی دلیل نیست، می‌خواهند به اینها بگویند شما به یکی احتیاج دارید که شما را حفظ کند پس پولش را بدهید.

امیر سرلشکر موسوی خطاب به برخی کشورهای عربی گفت: ما می‌گوئیم شما از ایران سربلند الگو بگیرید، راه عزت و آقایی را پیش بگیرید و نوکری بیگانه را کنار بگذارید.

وی با تأکید براینکه امنیت منطقه را کشورهای منطقه می‌توانند حفظ کنند، گفت: غریبه‌ها باید بروند؛ ما ۴۰ سال با قدرت از آرمآن های خود، ملت وکشورمان دفاع کردیم و باز هم در مقابل هر متجاوزی با قدرت خواهیم ایستاد.

فرمانده کل ارتش با تأکید براینکه ما امنیت و آرامش منطقه را می‌خواهیم، تصریح کرد: ما هیچ علاقه‌ای نداریم در منطقه آتش به پا شود، اما از آتش هراس نداریم. آن‌هایی باید از آتش بترسند که با اولین جرقه همه چیز خود را از دست می‌دهند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۴:۱۸  |  کد خبر: ۷۰۱۷۲۵۷  |  منبع: خبر فوری  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی