بهره برداری از دو پروژه مهم آب روستایی در کهگیلویه، به زودی

مجتمع بزرگ آبرسانی به روستاهای حومه شرق دهدشت و تصفیه خانه بزرگ آب سرفاریاب به زودی به بهره برداری می رسند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی آبفار، فیض اله پاسره در بازدید از پروژه های آب و فاضلاب روستایی در شهرستان های کهگیلویه، اظهار داشت: مجتمع آبرسانی به روستاهای دهدشت شرقی و تصفیه خانه آب سرفاریاب به زودی تکمیل و در مسیر بهره برداری قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: تصفیه خانه سرفاریاب با پیشرفت کاری بیش از 98 درصد با ظرفیت هزار و ۲۰۰ متر مکعب در حال اجرا است و شامل ساز‌ه های واحد ته نشینی اولیه، اختلاط سریع، لخته سازی و ته نشینی ثانویه و نهایی است.

وی بیان داشت: سوله بزرگ شامل فیلتر‌های شنی تحت فشار،فیلتر کربن اکتیو و چندین منبع ذخیره محلول‌های گندزدا و منعقد کننده را از دیگر مشخصات فنی این تصفیه خانه است و با تکمیل فرایند اجرایی این پروژه، دیگر شاهد مشکل کدورت آب در سرفاریاب نخواهیم بود.

پاسره به گلایه مندی ها از طولانی شدن فرایند تکمیل نسبت به زمان وعده داده شده هم گفت: ضمن عذرخواهی از مردم باید عرض کنم هدف ما تکمیل و تحویل کاری بدون نقص و با تجهیزات و مصالح با کیفیت بوده، قطعاً اگر اجناس با کیفیت پایین تر استفاده می کردیم الان زمان زیادی از افتتاح پروژه گذشته بود، اما ما طبق وعده به مردم در صدد تحویل کاری بی عیب و نقص و با به روز ترین و با کیفیت ترین تجهیزات هستیم، هم اکنون نیز تنها یک قطعه از قطعات مورد نظر در این تصفیه خانه مانده که به زودی نصب می شود و با اتمام ریزه کاری ها، با یاری خدا در مدت زمان اندکی شاهد بهره برداری از این مجتمع مهم تصفیه آب خواهیم بود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی در بازدید از پروژه آبرسانی دهدشت شرقی گفت: این مجتمع شامل ۲ باب مخزن ذخیره هزار و ۵۰۰ متر مکعبی، یک حلقه چاه ۲۰۰ متری و ۱۵ کیلومتر خط انتقال با لوله ۲۵۰ میلیمتری است.

پاسره از تکمیل فاز نخست این پروژه خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده است و در فاز نخست 15 روستا با جمعیت 1700 خانوار در شهرستان های کهگیلویه و چرام منتفع شدند.

وی افزود: بقیه مراحل اجرای پروژه نیز پیشرفت بالایی دارد و به زودی با تکمیل کلی این مجتمع بزرگ آّبرسانی، حدود 40 روستا بهره مند خواهند شد.

فیض اله پاسره تصریح کرد: آبرسانی به همه روستاهای استان در قالب مجتمع های بزرگ و پروژه های تک روستایی ادامه دارد و در هر جایی که امکان تامین آب شرب پایدار باشد، کما فی السابق آبرسانی سالم و با کیفیت به صورت جدی پیگیری می شود.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۳:۵۸  |  کد خبر: ۷۰۲۰۳۴۸  |  منبع: خبرگزاری تابناک - کهگیلویه و بویر احمد  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی