اخبار مرتبط

لایروبی مناطق سیلزده خراسان جنوبی در اولویت است

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به شدت بارش های رگباری در 24 ساعت گذشته و وقوع سیل در برخی شهرستان های استان تخلیه گل و لای منازل و معابر سیلزده در اولویت دستگاه های خدمت رسان قرار گرفته است.

سید کمال الدین میرجعفریان روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خراسان جنوبی که در روستای سیلزده شیرگ آقا سربیشه برگزار شد، به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شدت بارندگی و وقوع سیل، مدیران دستگاه های اجرایی مکلف به خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن شدند.
وی گفت: امروز در ستاد مدیریت بحران خسارات وارد شده در حوزه های مختلف احصا و دستورات لازم به مدیران دستگاه ها در ارتباط با تخلیه منازل در معرض خطر، تخلیه گل و لای، بازگشایی معابر و مسیر های دسترسی، آواربرداری، بازسازی، اسکان اضطراری و تهیه موارد مورد نیاز سیلزدگان ابلاغ شد.
معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در این ستاد مقرر شد بسیج و شهرداری ها در مناطق سیلزده با محوریت هلال احمر تا آخر وقت امروز پنجشنبه نسبت به تخلیه و لایروبی تمامی منازل خسارت دیده اقدام کنند.
وی گفت: بنیاد مسکن هم در اسرع وقت آمار واحدهای مخروبه و محتمل بر ریزش را باید در اختیار هلال احمر قرار دهد تا نسبت به اسکان اضطراری اقدام شود.
میرجعفریان با بیان اینکه محل سایت های اسکان اضطراری باید توسط فرمانداری به هلال احمر تا عصر امروز اعلام شود گفت: منازلی که توسط بنیاد مسکن شناسایی شده و ایمنی لازم را ندارد باید نسبت به تخلیه آن با کمک نیروی انتظامی اقدام شود.
وی افزود: تا برقراری شرایط عادی وظیفه تغذیه برعهده هلال احمر است و سایر دستگاه ها و سمن هایی که می خواهند در این زمینه کمک کنند باید با محوریت هلال احمر انجام شود تا کمک ها با تهیه دفترچه ای دقیق به صورت عادلانه بین سیلزدگان تقسیم شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین در این ستاد مقرر شد که به محض لایروبی و تخلیه مسیرها کمیته ای با محوریت بنیاد مسکن در استان تشکیل شود تا نسبت به جانمایی و بازسازی منازل مسکونی اقدام شود.
وی گفت: طبق مصوبات این جلسه بنیاد مسکن باید در مدت سه روز تخلیه کامل معابر را انجام دهد و تمامی مسیرهای روستایی و شهری تا امشب باید توسط دستگاه مربوطه بازگشایی شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه طبق مصوبات جلسه وظیفه بهداشت و درمان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید در کوتاه ترین زمان امکانات مورد نیاز بهداشت و درمان را در این مناطق مستقر و در صورت نیاز از توان ارتش استفاده کند.
وی از مصوبات قابل ارایه برای دستگاه های اجرایی نظیر منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، شرکت های آب، برق و گاز، راهداری، مخابرات، کمیته امداد و سایر دستگاه ها خبر داد و افزود: امیدواریم با اقدامی جهادی بتوانیم در کوتاه ترین مدت مشکلات برگرفته از سیل را در این مناطق مرتفع کنیم.
بارش رگباری و شدید باران در 24 ساعت گذشته سبب وقوع سیل در شهرستان های سربیشه، درمیان، سرایان، طبس و بیرجند شد که بیشترین خسارات مربوط به شهرستان های سربیشه و درمیان بوده است.
طبق اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تاکنون به 550 نفر در این استان امدادرسانی شده است و 11 نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.
سیل روز گذشته یک نفر فوتی در روستای شیرگ آقا سربیشه و چند مصدوم بر جا گذاشت.
استاندار خراسان جنوبی نیز عصر دیروز (چهارشنبه) در پی وقوع سیل از روستای شیرگ آقا بازدید کرد و با دستور وی مدیران استان در منطقه برای خدمت رسانی به مردم سیلزده این روستا مستقر شدند.
همچنین سیل فروردین ماه امسال در برخی مناطق استان خراسان جنوبی خسارات مالی برجا گذاشت.
3215*3028

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱۷  |  کد خبر: ۷۰۲۰۹۱۷  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خراسان جنوبی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی