اخبار مرتبط

آزادی ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در شهرستان اهر/ کمک ۲۳۰ میلیون تومانی خیرین در جشن گلریزان

خبرگزاری میزان- حجت‎الاسلام نظری گفت: سال گذشته جمعاً ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر با مشارکت ستاد دیه آذربایجان شرقی، خیرین و مردم از زندان آزاد شدند.

اتونشر/ //// آزادی ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در شهرستان اهر/  کمک ۲۳۰ میلیون تومانی خیرین در جشن گلریزانبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر اظهار داشت: امسال چهاردهمین سالی است که جشن گلریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی در اهر برگزار می‌شود که می‌توان گفت: برگزاری این جشن به فرهنگ عمومی در شهرستان تبدیل شده است.

وی افزود: زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی اعم از بدهکاران، محکوم به پرداخت دیه از بابت حوادث رانندگی یا ناتوانی در پرداخت مهریه که در زندان اهر دوران محکومیت را سپری می‌کنند و خانواده‌های آنان چشم به جشن گل‌ریزان دوخته‌اند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با اشاره به مشارکت خیرین در جشن گلریزان سال گذشته شهرستان اهر گفت: سال گذشته خیرین شهرستان اهر بعد از تبریز بیشترین مساعدت را کرده بودند و این مهم باعث شد تا بعد از مرکز استان، بیشترین آزادی زندانیان به شهرستان اهر تعلق یابد.

حجت الاسلام نظری از آزادسازی ۳۵ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی توسط ستاد دیه آذربایجان شرقی طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین در برنامه ماه عسل ۱۷ نفر دیگر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان اهر آزاد شدند و ۱۱ نفر نیز به صورت جداگانه با حمایت خیرین از بند زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی اضافه کرد: سال گذشته جمعاً ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر با مشارکت ستاد دیه آذربایجان شرقی، خیرین و مردم از زندان آزاد شدند، امیدواریم امسال نیز ۶۵ نفر که حائز شرایط آزادی هستند با حمایت و همراهی خیرین از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگردند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خیرین از آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر قدردانی کرد و افزود: اقدامی که خیرین انجام می‌دهند اقدامی خداپسندانه و ماندگار است به طوری که نه زندانیان، نه خانواده‌های زندانیان و نه خدمتگزاران مردم در دستگاه قضایی لطف و محبت خیرین و مردم را فراموش نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام نظری تصریح کرد: سال گذشته خیرین اهری در جشن گلریزان ۱۰۸ میلیون تومان مساعدت کرده بودند که با مساعدت ستاد دیه استان و بخشش بخشی از بدهی زندانیان از سوی شاکیان زمینه آزادی ۳۵ زندانی در این جشن فراهم شد.

آیت‌الله جواد حاجی‌زاده امام جمعه اهر نیز با اشاره به اینکه خیرین بزرگوار اهری همواره در کار‌های خیرخواهانه و کمک به هم‌نوعان پیشتاز بوده‌اند، اظهار داشت: خیرینی هستند که با از خودگذشتگی، اموال خود را در راه رضای خداوند متعال و کمک به دیگران صرف می‌کنند.

وی افزود: زندانیان از هر جهت تحت فشار هستند به عبارتی از سویی از نظر معیشت خانواده‌هایشان و از طرفی به خاطر زندانی شدنشان و بدهی‌هایشان متحمل سختی هستند، به همین خاطر مشارکت در سنت حسنه شرکت در جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از وظایف هر انسان در قبال هم‌نوع خویش است.

در این مراسم مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری شد.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۶:۳۰  |  کد خبر: ۷۰۲۱۱۰۹  |  منبع: خبرگزاری قوه قضاییه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار علمی