اخبار مرتبط

بازدید معاون استاندار از پروژه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر رشت

رشت - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از پروژه جمع آوری فاضلاب فاز 2مسکن مهر و کارخانه کود آلی رشت بازدید کرد.

گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ علی اوسط اکبری مقدم در بازدید از عملیات اجرای پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب فاز دوم مسکن مهر رشت اظهار داشت: تکمیل زیرساخت ها و آسفالت معابر پروژه مسکن مهر به عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان از تاکیدات دکتر سالاری است.
وی با بیان اینکه تسریع در تحویل واحدهای مسکن مهر به متقاضیان مورد توجه مسئولان استان قرار دارد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه ها در بعضی از قراردادها مطلوب بوده و در بعضی دیگر نیز به علت عدم تامین منابع شاهد رکود پروژه هستیم که در این راستا باید رفع مشکل در بازه زمانی مشخص بپردازیم.
اکبری مقدم خاطرنشان کرد: باید نسبت به مدیریت صحیح آن بخش از فاضلاب صنعتی و خانگی که وارد رودخانه زرجوب می‌شود مدیریتی کارآمد را اعمال کنیم و میزان حجم آلودگی این رودخانه را کاهش دهیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از تلاش های صورت گرفته برای پاکسازی شریان اصلی رودخانه زرجوب خبر داد و افزود: اجرای پرو‍ژه فاضلاب در حوزه‌ رشتیان(شهید رجایی) و محله سیاه اسطلخ شهرستان رشت هم با جدیت در حال انجام است تا با اجرای آن مسیر فاضلاب از بستر رودخانه جدا و به سمت تصفیه خانه اصلی هدایت شود.
اکبری مقدم از کارخانه کود آلی گیلان نیز بازدید کرد و در گفت و گو با مدیریت و پرسنل این واحد خدماتی، در جریان روند فعالیت های آن قرار گرفت.
اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر رشت با هدف جمع آوری فاضلاب دو هزار و 840 واحد از منازل مسکونی در حال ساخت فاز 2 و انتقال به ایستگاه پمپاژ مسکن مهر و تصفیه فاضلاب انجام می شود.
هزینه اجرای این پروژه 40 میلیارد ریال و هزینه خرید لوله و اتصالات 18 میلیارد ریال پیش بینی شده که در مجموع اولویت اول پروژه 58 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.
پروژه جمع آوری فاضلاب فاز 2 مسکن مهر رشت تا فروردین ماه سال 1399 به اتمام خواهد رسید.
7296/2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۷:۳۵  |  کد خبر: ۷۰۲۱۷۹۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی