اخبار مرتبط

باید بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کشور عملیاتی شود

قزوین – ایرنا – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کشور عملیاتی شود چون یک تکلیف قانونی است و انضباط مالی را به همراه دارد.

به گزارش ایرنا داود محمدی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان قزوین که با حضور علی اکبر حاجی محمدی رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، افزود: از مجموع بودجه کشور 15 درصد سهم استانی است و نمایندگان مجلس به سهم خود برای افزایش آن تلاش کرده اند.
وی افزود:مجمع نمایندگان استان آماده هستند هرکجا نیاز دستگاه های اجرایی استان است در کنار مدیران حضور یافته و برای تحقق منابع مالی کمک کنند.
محمدی ادامه داد: تبصره 9 قانون بودجه کشور در خصوص اولویت های پژوهشی است و از سازمان برنامه و بودجه استان انتظار می رود با نمایندگان در تخصیص این اولویت ها مشورت و هفمکری صورت گیرد.
این نماینده افزود:باید از ظرفیت های قانونی بودجه کشور در ارتباط با بسیاری از طرح های عمرانی مانند آبرسانی از سد طالقان به قزوین، تکمیل بیمارستان ها، سالن سرپوشیده 6 هزار نفری، مترو هشتگرد به قزوین و جاده الموت به تنکابن بهره گیری شود تا شاهد تسریع در تکمیل و بهره برداری از آنها باشیم.
محمدی خاطر نشان ساخت:این ظرفیت های قانونی مانند اسناد خزانه اسلامی و بند ز تبصره پنج قانون بودجه، ملی و کشوری هستند و هر استان و دستگاهی سریعتر در این زمینه اقدام کند بیشتر از آن بهره مند خواهد شد.
محمدی با اشاره به حادثه سیل استان افزود:ظاهرا خساراتی که به واسطه سیل به استان وارد شد در سایه سیل بزرگ پنج استان دیگر کشور مدفون شده و دیده نمی شود و باید برای جبران خسارات سیل به راه ها،مزارع و تاسیسات استان بیشتر پیگیری کرد.
وی با اشاره به موضوع ارتقای نصرت آباد به شهر افزود:ارتقای این روستا با جمیعت 20 هزار نفری به شهر ضروری بود که خوشبختانه با نظر شورای برنامه ریزی استان تایید شد و باید گام بعدی برای ارتقای آن در شورای معماری و شهرسازی استان برداشته شود.
محمدی همچنین در خصوص درآمدهای حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی و برگشت اندک آن به استان و امکان تحویل نفت خام به پیمانکاران طبق تبصره قانونی قول پیگیری داد.
6101

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۷:۳۷  |  کد خبر: ۷۰۲۱۸۷۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - قزوین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی