اخبار مرتبط

صدور پایان کار برای ۱۲ هزار و ۷۴۸واحد زلزله زده خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: تا کنون 12 هزار و 748 واحد خسارت دیده از زلزله اردیبهشت سال 96 در این استان، پایان کار دریافت کرده اند.

علی محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در زلزله اردیبهشت 96، 14 هزار و 610 واحد در شهرستان های بجنورد و مانه و سملقان خسارت دیده بود.
وی افزود: تا کنون 12 هزار و 860 واحد تعمیری و احداثی، کمک های بلاعوض دریافت کرده و 12 هزار و 748 واحد هم پایان کار گرفته اند.
وی افزود: در زلزله سال 96، 2 هزار و 400 واحد مسکونی در روستاهای استان نیاز به بازسازی پیدا کرد اما سه هزار و 400 واحد بازسازی شد.
محمدی تصریح کرد: یکهزار فقره از تسهیلات بازسازی مناطق شهری به علت نبود متقاضی، به روستاها اختصاص یافت و واحد هایی که در زلزله خسارت دیده بودند، بازسازی شدند.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی در خصوص وضعیت مقاومت منازل روستایی استان گفت: اکنون بیش از 50 درصد از 100 هزار واحد مسکونی روستایی استان مقاوم است و این شاخص در کشور حدود 40 درصد است.
وی اظهار داشت: از ابتدای تشکیل این بنیاد در استان، 63 هزار و 700 واحد مسکونی در استان نوسازی و مقاوم سازی شده که البته 6 هزار و 700 واحد، مربوط به روستاهایی است که اکنون به شهر ارتقا یافته است.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی افزود: سالانه حدود پنج هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی در استان ساخته می شود و پرداخت تسهیلات بازسای مناطق خسارت دیده از زلزله، سبب سرعت دادن به بازسازی این مناطق شد.
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سطح کشور تا سال 1404 باید 75 درصد از منازل روستاییان مقاوم سازی شود که اکنون این رقم در استان بیش از 55 درصد است.
به گزارش ایرنا، در این استان، در زلزله 23 اردیبهشت ماه سال 96، بیش از 14 هزار و 600 واحد مسکونی در 77 روستا و 2 شهر استان خسارت دید.
7185/5132

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۸:۱  |  کد خبر: ۷۰۲۲۰۱۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خراسان شمالی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی