اخبار مرتبط

۲۴هزار شغل در استان مرکزی با جذب اعتبارات تبصره ۱۸ ایجاد می شود

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: جذب اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه توسط دستگاه های اجرایی، ایجاد ۲۴ هزار اشتغال پایدار را در استان مرکزی به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی روز پنج شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک اظهار داشت: امسال در بودجه اعتبارات لازم برای تبصره ۱۸ در کشور، ۴۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته رقم اعتبارات حوزه میراث فرهنگی در کشور ۶ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان بوده در حالی که سهم استان تنها ۶۹ میلیارد تومان بود یعنی تنها یک درصد جذب شده و در سال جاری انتظار داریم این مهم به ۳ درصد افزایش پیدا کند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت گفت: سال گذشته سهم پارک علم و فناوری از از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار، ۳۰ میلیارد تومان بوده است و این سهم برای شرکت های دانش بنیان استان ناکافی است حتی در بخش کشاورزی سهم استان در سال گذشته ۱.۷ درصد بود که خوب نبوده و انتظار داریم این اعتبار در سال جاری افزایش پیدا کند.

مقدسی با اشاره به سهم ۰.۳ درصدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعتبارات تبصره ۱۸ طی سال گذشته گفت: از یک هزار و ۸۴۸ میلیارد تومان تنها ۵ میلیارد تومان از این اعتبارات به اداره کل فرهنگ استان اختصاص داده شده و این شایسته جایگاه هنرمندان استان نیست.

وی افزود: تعدادی از کارخانجات استان در وضعیت بحرانی قرار دارند و از وزیر اقتصاد و دارایی کشور انتظار می رود که برای حل مشکل هپکو وقتی را اختصاص دهد و برای آن سریع تر اقدام کند و به پاسخ های بی اساس و تکراری سازمان خصوصی سازی توجه نکند. لازم به یاد آوری است اگر مشکلی تاکنون در خصوص این شرکت حل شده به سبب پیگیری مدیریت استان و نمایندگان بوده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت اظهار کرد: اورهال کارخانجات بزرگ استان مانند پتروشیمی و پالایشگاه و … باید به شرکت های دانش بنیان سپرده شود تابه حفظ اشتغال موجود بیانجامد.

مقدسی خاطر نشان کرد: در نظام اداری باید استانداران را باور داشته باشیم زیرا آنها از ظرفیت لازم برای انجام کارها برخوردار هستند و نباید امور را تنها در یک قسمت متمرکز کرد.

وی گفت: امسال باید فشار حداکثری ناشی از تحریم ها را به فرصت اقتصادی تبدیل کنیم و از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان بیشتر استفاده شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش جدی نظام درآمد - هزینه و وابستگی اقتصاد کشور به نفت بیان کرد: تنها راه نجات کشور در فشار و تحریم، این است که وابستگی به درآمد های نفتی را به حداقل ممکن برسانیم.

مقدسی گفت: امسال، سال شکوفایی اندیشه های پاک اقتصادی است تا معنای واقعی ارتباط بین صنعت و دانشگاه به اوج خود برسد و باید این مهم را باور داشته باشیم. استان مرکزی باید در بحث تحقیق و توسعه (R & D) تقویت شود و قطعه سازان برای رفع مشکلات خود از شرکت های داخلی کمک بگیرند.

نماینده مردم اراک، خندا و کمیجان اظهار کرد: در سال رونق تولید با جهاد همه جانبه برای توسعه اقتصادی کشور باید تلاش کرد. امسال سال سختی است و دشمن هدف از تحریم ها را جنگ اقتصادی عنوان کرده، در این جنگ اقتصادی تمام فراکسیون های مجلس با اتحاد و همدلی برای انسجام و هم افزایی هرچه بیشتر در کنار مردم و مسئولین هستند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۱۸:۴۹  |  کد خبر: ۷۰۲۲۲۸۰  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها