تلاش برای نیازمندان؛ ضرورتی انکار‌ناپذیر

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: اگر در حوزه جغرافیایی تحت مسؤولیت کمیته امداد، کسی گرسنه بماند یا یتیمی جهیزیه نداشته باشد، باید به مدیر تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدی‌شهر، آیین معارفه مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر عصر امروز با حضور سیدجواد رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان، امام جمعه مهدی‌شهر و معاون فرماندار شهرستان مهدی‌شهر در سالن اجتماعات ولایت فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این نشست، از خدمات 9 ساله یدالله مؤمنیان به‌عنوان مدیر سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر تجلیل و محسنی به‌عنوان مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر معرفی شد؛ مؤمنیان به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

مردم کارنامه مسؤولان را ارزیابی کنند

علی‌رضا آشوری، معاون فرماندار شهرستان مهدی‌شهر در این نشست ضمن تقدیر از خدمات «یدالله مؤمنیان» مدیر سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر اظهار کرد: مؤمنیان یکی از مدیران موفق در شهرستان مهدی‌شهر بود و حضور و مشارکت همه‌جانبه وی به‌عنوان یک مدیر، علاوه بر فعالیت‌های گسترده در کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ما حائز اهمیت بود.

وی افزود: این پست‌ها آزمایش و گذری هستند و مردم باید کارنامه مسؤولان را ارزیابی کنند و به سمت رضایت مردم برویم تا کاری اثربخش و ارزشمند ارائه دهیم.

آشوری با اشاره به مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: محسنی نیز از مدیران پرتلاش استان سمنان است و یکی از نکات مثبت شهرستان مهدی‌شهر، پای کار بودن و درک بالای مردم این شهرستان از وضعیت‌هاست.

مدیران باورهای دینی خود را تقویت کنند

حجت‌الاسلام محمد بارانی، امام جمعه مهدی‌شهر نیز در این مراسم، ضمن تبریک سالروز ولادت کریم اهل‌بیت، امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: نام امام حسن مجتبی (ع) را به ایثار، خدمت و کرامت می‌شناسیم و تلاقی این روز با تکریم و معارفه مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) مهدی‌شهر، برای آن نهاد خیلی بابرکت است.

امام جمعه مهدی‌شهر تصریح کرد: طبق روایت باید تا جایی که می‌توانیم با مردم همدردی کنیم و گاهی این کمک با کمک نقدی است؛ گاهی با یک سفارش و استفاده از جایگاه و مقام و مسؤولیت انسان کمک صورت می‌گیرد.

وی افزود: روزی خرمشهر، خونین‌شهر شد و روزی نیز به آغوش وطن برگشت؛ باور شهید جهان‌آرا و سایر شهدا و رزمندگان اسلام بر این بود که خیر بر شر غلبه می‌کند و این وعده الهی است؛ امروز نیز طبق وعده الهی ما از پیچ سخت تاریخی کنونی عبور می‌کنیم.

بارانی خاطرنشان کرد: مؤمنیان، مدیری پای منبر و نماز جمعه و همواره دفتر و قلم به دست بود؛ او بعد از آن برای انتقال موارد به کارمندان و نیروهای مجموعه خود پیشگام بود.

وی گفت: امروز در جامعه دچار جهل مدرن می‌شویم؛ هر رفتار ما پشت آن احساس، نگرش و بینش است؛ اینکه مدیری نماز جمعه و جماعت و پای منبر بودن او ترک نمی‌شود، درسی برای سایر مدیران است.

امام جمعه مهدی‌شهر بیان کرد: باید باورهای خود را تقویت کنیم و اگر باورهای خود را تقویت کردیم، صندلی و پست انسان را اقناع نمی‌کند و انسان تنها با معنویت اقناع می‌شود.

هر پست و کاری در دنیا با خدا مفهوم پیدا می‌کند

سیدجواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان هم در این مراسم گفت: نشست امروز یکی از عادی‌ترین اتفاق‌های تاریخ است و اگر قرار بود پست‌ها و مسؤولیت‌ها ماندگار باشد، ما نیز اینجا نبودیم و قبلی‌ها ماندگار می‌شدند.

وی تصریح کرد: هر پست و کاری در دنیا با خدا مفهوم پیدا می‌کند و هر مقدار که خدا را به‌عنوان فوق تمام قدرت‌ها حساب کردیم، موفق هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با تقدیر از مدیر سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مهدی‌شهر افزود: مؤمنیان مدیر دین‌داری بود و سلامت نفس و سلامت در کار از ویژگی‌های بارز وی بود؛ ما کوچک‌ترین احتمال ناسلامتی در کار مؤمنیان ندیدیم.

رضوی بیان کرد: مردم‌داری و ارتباط خوب با مردم و مسؤولان از نمونه‌های بارز رفتاری وی بود و خدمات او در دوران تصدی مدیریت در کمیته امداد امام خمینی (ره) قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه وقتی مسؤولیت به مدیر جدید واگذار شد، به او گفتم که مسؤولیت وقتی به شخصی واگذار شد هم تسلیت و هم تبریک دارد، خاطرنشان کرد: محسنی به‌عنوان مدیر جدید اگر کار خود را درست انجام دهد، تبریک دارد و اگر در حوزه جغرافیایی کار ما کسی گرسنه بماند یا یتیمی جهیزیه نداشته باشد، تسلیت دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با اشاره به اینکه در میان پیامبران آخرین پیامبری که به بهشت می‌رود، حضرت سلیمان (ع) است چون حساب و کتاب دارد، گفت: روایت است در قیامت فقرا حق شفاعت دارند و زودتر از اغنیا به بهشت می‌روند.

انتهای پیام/74016/م/ر

بیشتر بخوانید

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲  |  ساعت انتشار: ۲۲:۵۹  |  کد خبر: ۷۰۲۳۲۰۷  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت