اخبار مرتبط

کمک ۲۹۵ میلیون تومانی خیران منوجانی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

خبرگزاری میزان- رئیس دادگستری شهرستان منوجان از کمک ۲۹۵ میلیون تومانی خیران منوجان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد.

اتونشر/ // کمک ۲۹۵ میلیون تومانی خیران منوجانی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمدبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حسین شکوهی نسب در آئین جشن گلریزان شهرستان منوجان که همزمان با ماه میهمانی خدا باحضورمسئولین شهرستان و جمعی از مردم برگزار گردید اظهار داشت: در حال حاضر شش نفر از محکومین جرائم غیرعمد، دیه و مهریه با مبلغ حدود چهارصد میلیون تومان در زندان هستند و نیازمند کمک مالی خیرین هستند.

این مقام قضائی عنوان کرد: کمک به زندانیان مالی در حقیقت کمک به عزت، شرافت و کرامت انسانی است که مورد تاکید آیات و روایات ائمه می‌باشد.وی با اشاره به انفاق و بخشندگی ائمه (ص) خصوصاً وجود مقدس امام حسن مجتبی (ع) گفت: جشن گلریزان به معنای ارادت ما شیعیان به اهلبیت (س) است که الگوی بی بدیل بخشندگی هستند.

وی یادآور شد: زندانیان مشمول کمک خیرین وستاد دیه سابقه شرارت در جامعه ندارند و این کمک‌ها صرفابه محکومین جرائم غیرعمدی ومحکومین مالی تعلق می‌گیرد که به علت عدم توانایی درپرداخت دیون خود درزندان بسر می‌برندوبه تعبیری از بد حادثه وارد زندان شده اند.

وی با تاکید به اینکه بایستی معضل فرهنگی واجتماعی مهریه‌های سنگین اصلاح شود، گفت:امروز کسانی هستند که بابت مهریه زندان هستند ومحکوم به پرداخت اقساط ماهیانه مهریه شده اند، اما حتی قادر به پرداخت یک سکه وحتی نیم سکه هم نیستند و روانه زندان می‌شوند درحالیکه این چنین افرادی بواسطه تعیین مهریه‌های سنگین درزمان عقدواینکه از آثار و تبعات حقوقی چنین مهریه‌هایی بی اطلاع هستندواین یک آسیب است. 

رئیس دادگستری شهرستان منوجان گفت: زندان جای نگهداری محکومین مالی نیست و محل نگهداری کسانی است که مخل نظم و امنیت عمومی و آسایش مردم شده اند.وی گفت:رویکرد دستگاه قضائی براساس قوانین مجازات اسلامی، آئین دادرسی کیفری، اعسار و نحوه محکومیت‌های مالی و طبق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر حبس زدایی و کاهش زندانیان جرائم غیرعمد است.

این مقام قضائی تصریح کرد: پسندیده نیست فردی به علت محکومیت‌های ناشی از فقر ونداشتن مال در زندان به سر ببرد. وقتی به آموزه‌های دینی، آیات وروایات معصومین (س) نگاه می‌کنیم می‌بینیم که هیچ عملی به اندازه انفاق و کمک به نیازمندان سفارش نشده است.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳  |  ساعت انتشار: ۱۴:۱۶  |  کد خبر: ۷۰۲۵۳۶۲  |  منبع: خبرگزاری قوه قضاییه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار علمی