اخبار مرتبط

سوم خرداد نماد عزت و مقاومت ملت ایران است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: سوم خرداد و فتح خرمشهر، نمادی از عزت و مقاومت ملت ایران است که در سایه اتحاد و همبستگی همه اقوام و عنایت خداوند متعال به دست آمد.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه های نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: حماسه سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد ماند و هرگز فراموش نمی شود.
وی اظهار داشت: فتح خرمشهر به دشمنان نشان داد که باید از خواب و خیال اینکه با حمله نظامی می توانند کشور را ساقط کرده و انقلاب اسلامی را از بین ببرند، برای همیشه بیرون آیند.
وی به شرایط خاص اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: وجود تحریم های ظالمانه، انواع فشارهای اقتصادی و حضور ناوگان نظامی دشمنان در خلیج فارس نشان دهنده لزوم اتحاد بیشتر در کشور برای غلبه بر دشمنان است.
وی بر لزوم حفظ وحدت در همه عرصه ها تاکید کرد و ادامه داد: علمای شیعه و سنی همواره وحدت مسلمانان را از ضرورت ها دانسته اند و در شرایطی که توطئه ها و فشارهای آمریکا علیه کشور شدت گرفته است، باید با افرادی که این وحدت را بر هم می زنند، برخورد شود.
امام جمعه مهاباد به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن با هدف گمراهی و تخریب اعتقاد جوانان اشاره کرد و گفت: با ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس می توانیم فرزندانمان را در مقابل این دسیسه های شوم مصون نگهداریم.
ماموستا امامی از شب های قدر به عنوان فرصتی برای توبه یاد کرد و افزود: شب های پرفضیلت قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی و کسب ارزش های معنوی است.
وی ادامه داد: خودسازی و رسیدن به قرب الهی از ویژگی های شب های قدر است و آحاد جامعه به خصوص جوانان باید از این فرصت برای حرکت به سوی کمال بهره ببرند.
به گزارش ایرنا، امروز /سوم خرداد/ سالروز فتح خرمشخر در عملیات بیت المقدس است.
رزمندگان اسلام در روز سوم خرداد سال 1361 خرمشهر را فتح و صدمات جبران ناپذیری بر پیکر ارتش رژِم بعث عراق وارد کردند.
9903/6185/2093

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۳  |  کد خبر: ۷۰۲۵۸۱۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - آذربایجان غربی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی