اخبار مرتبط

خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرهای مختلف استان خراسان رضوی در خطبه های نماز جمعه، سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشتند.

امام جمعه سبزوار با گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه جاودانه آزادی خرمشهر گفت: ررمندگان فداکار با تکیه بر قدرت الهی، توکل به خدا و پیروی از ولایت فقیه با فتح خرمشهر سرنوشت جنگ را تغییر دادند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار افزود: توانمندی‌های دفاعی و توان موشکی کشور از عوامل بازدارنده تهاجم دشمنان و برای مقابله با تهدیدات است.
وی اظهار داشت: امروز قدرت دفاعی و موشکی کشور با تلاش پاسداران انقلاب اسلامی و جوانان حاصل شده و با این توان از تکرار محاصره دزفول ها و خرمشهرها جلوگیری شده و جلو موشک باران شهرهای کشور گرفته می‌شود.
وی گفت: برخورداری از توان موشکی استقلال و امنیت کشور را در مقابل تجاوز دشمن حفظ می‌کند و توان موشکی ما جای هیچ مذاکره‌ای ندارد.

* امام جمعه گناباد نیز گفت: ملت ایران با ایستادگی در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اتحاد و همدلی خود دشمن را در نیل به اهداف خصمانه ناامید می‌کند.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های نماز جمعه گناباد افزود: آمریکا چند هفته گذشته با هدف وادار کردن ایران به تسلیم و مذاکره مساله احتمال جنگ با ایران را مطرح کرد ولی رهبر معظم انقلاب به صراحت فرمودند که مذاکره سم مهلک است و جنگ هم نخواهد شد و دشمنان در مواجهه با اتحاد و همدلی ملت ایران با عقب نشینی از مواضع خود اعلام کردند که آمریکا قصد حمله نظامی به ایران را ندارد.
وی اظهار داشت: آمریکا باید بداند ملتی که هشت سال در مقابل نماینده جبهه کفر و استکبار یعنی صدام ایستادگی کرده و پیروز شد امروز هم در مقابل جبهه کفر ایستاده و به اذن خدا پیروز می‌شود.
وی با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و ایثار گفت: سر منشأ این پیروزی بزرگ ایمان به خدا، ایثار و مقاومت و امدادهای غیبی پروردگار متعال بود.

* امام جمعه تربت حیدریه نیز ایستادگی و مقاومت در برابر دسیسه‌های سازمان یافته دشمنان را رمز بقا و ثبات نظام اسلام دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران تاکنون با تکیه بر این دو عنصر مهم، به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بسیار دست یافته است.
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نماز جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه خرداد ماه یکی از ماه‌های پر خیر و برکت در تاریخ انقلاب اسلامی است، افزود: 15 خرداد که سر آغاز قیام مردم در برابر رژیم ستمشاهی است باعث شد امت اسلامی در سایه پیروزی انقلاب اسلامی به عزت دست یابد.
وی با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، اظهار داشت: رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی با ایستادگی و مقاومت در برابر رژیم بعث عراق، عزت و اقتدار را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند و باید قدردان خون پاک شهدا باشیم.
امام جمعه تربت حیدریه همچنین بر لزوم بهبود وضع معیشتی مردم تاکید کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید با وضع قوانین مناسب برای رونق اقتصادی کشور، بهبود وضع معیشتی مردم و رونق فضای کسب و کار اهتمام بیشتر داشته باشند.
حجت الاسلام عصمتی افزود: دشمنان با اعمال فشار و تحریم‌های جدید، قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد فاصله بین مردم و دولتمردان را دارند تا از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.
وی ادامه داد: در شرایط حساس فعلی، تبعیت از فرامین رهبری، اتحاد و همدلی، مقاومت و ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان، شرط عبور از این گردنه سخت است و بی شک اقشار مختلف مردم با حفظ ارزش‌های اسلامی و گوش دادن به فرامین رهبری، می‌توانند دسیسه‌های سازمان یافته دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را با شکست مواجه کنند.
2095/ 7495/8145 / ‏ 7079/ 6053

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳  |  ساعت انتشار: ۱۸:۳۷  |  کد خبر: ۷۰۲۶۴۲۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خراسان رضوی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی