زمین کتابخانه مرکزی استان البرز جانمایی شده است

کرج - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از جانمایی زمین کتابخانه مرکزی استان خبر داد.

احمدعلی هراتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین اقداماتی که برای ایجاد کتابخانه مرکزی استان البرز انجام‌شده، اظهار کرد: در دیداری که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتیم بر ایجاد این کتابخانه تأکید شد، اعتقاد راسخ داریم این مهم باید عملیاتی شود.

وی به تأکید استاندار البرز در خصوص احداث کتابخانه مرکزی اشاره کرد و گفت: نشست‌های مشترکی با شهردار کرج برگزارشده است، با مشارکت مدیریت شهری مقرر شد ساختمان کتابخانه مرکزی استان در فضای بزرگ‌تر و طبق استاندارهای موردنظر ایجاد شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز گفت: زمین جانمایی شده برای احداث کتابخانه مرکزی استان در پارک ابن‌سینای شهر کرج واقع‌شده است.

هراتی بابیان اینکه مرحله انتخاب پیمانکار پروژه توسط شهرداری دنبال می‌شود، گفت: بر کلنگ زنی هر چه سریع‌تر این پروژه تأکیدداریم.

وی اضافه کرد: در کتابخانه مرکزی استان ۵۷ فضای مختلف با تمامی امکانات پیش‌بینی‌شده است، وسعت ساختمان طبق پیش‌بینی‌ها حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و مقرر است پنج طبقه احداث شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز فضای کتابخانه‌ای استان به ازای ۱۰۰ نفر را ۱.۳ مترمربع اعلام کرد و گفت: با سرانه مطلوب فاصله‌داریم، با احداث کتابخانه مرکزی این فاصله کمتر می‌شود.

هراتی استان البرز مساحت فضای کتابخانه‌ای استان را ۳۰ هزار مترمربع برشمرد و گفت: مساحت فضاهای کتابخانه‌ای استان باید به ۴۴ هزار مترمربع برسد، با توجه به احداث کتابخانه مرکزی کرج و از طرفی ایجاد فضاهای جدید کتابخانه‌ای به‌یقین به سرانه مطلوب خواهیم رسید.

وی به اهمیت پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری‌ها به‌حساب نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، افزود: برای احداث کتابخانه مرکزی به دنبال همکاری و مشارکت با شهرداری هستیم، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان نیز در فراهم کردن تجهیزات این کتابخانه نقش و وظیفه‌ای مهم دارد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۴  |  ساعت انتشار: ۱۲:۴۴  |  کد خبر: ۷۰۲۹۰۲۹  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها