اخبار مرتبط

شرکت فولاد مبارکه همواره در کنار مردم است

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: حضور در مراسم پرفیض و معنوی گلریزان نوعی قرار آسمانی است؛ چراکه در واقع خیرین حاضر در گلریزان به دعوت خداوند، این کار خیر را انجام می‌دهند و این امر برای بنده و سایر عزیزان حاضر توفیق و افتخار بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عظیمیان در جشن گلریزان ویژه آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد تعهد به مسئولیت اجتماعی را نشانۀ تعالی هر سازمان و میزبانی فولاد مبارکه را مایۀ مباهات دانست و تصریح کرد: همۀ ما در هر جایگاه و مسئولیتی، هرگاه کاری انجام داده‌ایم، از سوی خلق خدا ازجمله مسئولان شهرستان، استان و کشور مورد لطف و قدردانی قرار گرفته‌ایم. حتی هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی، وقتی سایر کشورها به مدد همنوعان خود برمی‌خیزند، مسلما خیرخواهی آن‌ها دیده و مورد تقدیر واقع می‌شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: با کمی دقت در فرایند مذکور ملاحظه خواهیم کرد که مسلما کار نیک انجام ‌شده همواره قدردانی مخلوق را نیز در پی دارد؛ پس باید به خاطر داشته باشیم خداوند متعال که خالق بی‌نیاز است، چنانکه در بسیاری آیات قرآن ازجمله سورۀ بقره به‌کرات آمده است، از کارهای خیرخواهانه‌ای که با آگاهی و نیت خیر انجام می‌شود، مانند جشن‌های گلریزان، آن‌گونه که خود صلاح می‌داند قدردانی خواهد کرد.

وی بروزحوادث در کارخانه‌های صنعتی را محتمل دانست و با تأکید بر این‌که بسیاری از حوادث نیز همواره به خیر می‌گذرند، تصریح کرد: به ‌یقین قدم‌های خیری که سازمان‌ها در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت برمی‌دارند و از همنوعان خود دستگیری می‌کنند، اثر مثبت خود را بر سلامتی کارکنان و موفقیت سازمان‌ها خواهد گذاشت، چنان‌که در شرکت فولاد مبارکه نیز این‌گونه بوده است و این همان تشکر خداوند از بندگان است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به سورۀ مبارکۀ فجر خاطرنشان کرد: خداوند متعال احوال انسان‌ها را در این سوره متذکر شده و می‌گوید انسان‌ها در روز حساب افسوس آن را می‌خورند که کاش برای سرای جاوید و زندگی ابدی توشه‌های بیشتری برداشته بودند؛ و کمک به همنوعانی که ناخواسته در زندان‌ها گرفتار شده‌اند همان توشه‌هایی است که خداوند به آن اشاره فرموده‌ است.

وی با بیان این‌که جشن‌های گلریزان فولاد مبارکه و شرکت‌های زیرمجموعۀ آن از سال 1391 آغاز شده است، گفت: بنابر آمار موجود، در طی این سال‌ها با جمع‌آوری حدود 13 میلیارد تومان نزدیک به 1500 زندانی جرائم غیرعمد به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگشته‌اند و دوباره از موهبت آزادی بهره‌مند شده‌اند.

عظیمیان حضور ذی‌نفعان و شرکای تجاری کسب‌وکار فولاد مبارکه و به‌‌طور کلی مدیران و صاحبان صنایع در این جشن گلریزان را نشانۀ فرهیختگی جامعه و نه‌فقط برانگیخته شدن احساسات و عواطف انسانی دانست و گفت: به‌یقین انسان‌های خلاق و فرهیخته علاو‌بر مطالعات گستردۀ صنعتی، از مشکلات پیرامون و اجتماع خود نیز باخبرند و در چنین مواقعی به حضور در چنین مجالسی برای ذخیرۀ آخرت خود پاسخ مثبت می‌دهند.وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: فولاد مبارکه در راستای مسئولیت های اجتماعی خود همواره در کنار مردم است.

اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیۀ کشور

در آیۀ 112 سورۀ مبارکه بقره به خیرین و نیکوکاران و همۀ کسانی که وجود خود را تسلیم پروردگار کرده‌اند نوید جزای خیر داده شده است. بنابراین باید به مدیریت و کارکنان شرکت فولاد مبارکه و سایر شرکت‌های زیرمجموعۀ این شرکت آفرین گفت که همه‌ساله با برپایی چنین مراسم باشکوهی، به مسئولیت خود در قبال جامعه متعهد می‌مانند.

جولایی افزود: جشن های گلریزان فولاد مبارکه و زیر مجموعه های این شرکت یکی از موثر ترین جشن های گلریزان برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد است.

زهرا سعیدی نمایندۀ مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی

ضمن قدردانی از فولاد مبارکه و شرکت‌های زیرمجموعۀ آن، که در امر تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی نقش فعال دارند، گلریزان و هر اقدامی که برای آزادسازی انسان‌هایی که ناخواسته در بند زندان گرفتار شده‌اند بسیار ارزشمند است.

برگزاری جشن‌های گلریزان سنتی حسنه نزد ایرانیان است. خانواده‌های زندانیان بیش از هرکس دیگر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. این کار ترویج هرچه بیشتر کار خیر و کمک به همنوع بوده و در فرهنگ غنی ایرانی از جایگاه والایی برخوردار است.

نباید فراموش کرد پیشگیری بر درمان مقدم است و باید با آموزش و ارتقای سطح آگاهی عموم مردم جامعه شرایطی فراهم کنیم که مردم کمتر در معرض مشکلات ناخواسته و جرائم غیرعمد قرار گیرند.

علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همۀ حاضران، به همۀ کارکنان، مدیرعامل و تمامی دست‌اندرکاران شرکت فولاد مبارکه اصفهان ‌که سال‌هاست با برپایی این مراسم ارزشمند به جامعه خدمت می‌کنند، خداقوت می‌گوییم.

باید اذعان کنیم که در شرایط فعلی، ادارۀ امور زندگی برای بسیاری از خانواده‌ها بسیار سخت شده و این شرایط برای خانواده‌های بی‌سرپرست به‌مراتب سخت‌تر است. خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها ناخواسته گرفتار زندان است به‌شدت در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد، فساد و سرقت هستند؛ مسلما همت بلند خیرین در التیام زخم آن‌ها و رهایی جامعه از آسیب‌های اجتماعی ناشی از وضعیت آنان مؤثر خواهد بود.

همچنان‌که مدیرعامل فولاد مبارکه به‌درستی اشاره کردند، مشارکت در امر خیر و انفاق، نوعی توفیق الهی است. در قرآن کریم در موقعیت‌های مختلف به انفاق تأکید شده است. به خاطر داشته باشیم هرجا که بخشی از مال خود را انفاق کنیم، خداوند ارحم‌الراحمین چند برابر آن را اعطا خواهد کرد و به آن مال برکت خواهد داد.

بنابر آمار موجود، در حال حاضر بیش از 1300 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان گرفتار شده‌اند و برای آزادی آنان به 250 میلیارد تومان پول نیاز است.

سال گذشته حدود 935 نفر از زندانیان با کمک خیرین عزیز آزاد شدند. به‌طور کلی در طی پنج سال اخیر، با صرف مبلغی در حدود 120 میلیارد تومان 4500 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده‌اند که جای قدردانی دارد.

 در خاتمه تأکید می‌کنم، همچنان‌که اشاره شد، خیرین حاضر در این گلریزان قبل از آن از سوی مدیرعامل محترم فولاد مبارکه دعوت شوند، از سوی خداوند باری تعالی دعوت شده‌اند.

ایرج ترابی مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه

ضمن قدردانی از پیمانکاران، شرکای تجاری کسب‌وکار و ذی‌نفعان فولاد مبارکه که همه‌ساله این دعوت را با حضور پرشور خود لبیک می‌گویند، باید گفت امسال علی‌رغم شرایط اقتصادی حاکم بر فضای کسب‌وکار شرکت‌ها و واحدهای صنعتی که به‌نوعی با فولاد مبارکه همکاری می‌کنند، شاهد حضور حماسی‌تر مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌ها در این جشن گلریزان بودیم. درک بالا و تشریک‌مساعی این عزیزان با خانواده‌هایی که سرپرستشان ناخواسته در زندان به سر می‌برد، مایۀ مباهات و نشان‌دهندۀ آن است که مردم ما به قول سعدی شیرین‌سخن، خود را اعضای یک پیکر می‌دانند و هنگام بروز درد و سختی برای سایر همنوعان، خود را جدا از آنان نمی‌دانند.

در این سال‌ها که فولاد مبارکه به‌عنوان مولود انقلاب اسلامی در حال سپری کردن دوران جوان خود است، ملاحظه می‌کنیم که در این شرکت، مسئولیت‌های اجتماعی هیچ‌گاه تحت‌تأثیر شرایط سخت اقتصادی یا موارد دیگر قرار نگرفته، بلکه با قدرت و ارادۀ روزافزون دنبال شده است و همان‌گونه که از سوی ستاد دیه کشور بارها اعلام شده است، در بخش گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد فولاد مبارکه همواره پیشتاز و سرآمد بوده است.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۴  |  ساعت انتشار: ۱۲:۴۹  |  کد خبر: ۷۰۲۹۱۶۴  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی