اخبار مرتبط

روایت صفارهرندی از نظر جالب یک مخالف اصل ولایت فقیه؛ می‌گفت هیچ‌کسی شایسته‌تر از آقای خامنه‌ای نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم عصاره برآورد و فهم رهبر انقلاب است که سه دهه مملکت را از گذرگاه‌های سخت عبور داده و با موفقیت ملت را راهبری کرده است.

محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گردهمایی جمعیت یاران انقلاب اسلامی که عصر امروز (شنبه) در مجتمع فرهنگی آدینه برگزار شد، گفت: یهود و نصرانی در دوران پیامبر بسیار بر روی نسبتشان با حضرت ابراهیم مانور می‌دادند. شأن وابستگی به ایشان به گونه‌ای بود که برای افراد تشخص می‌آورد. قرآن کریم این انتصاب را نفی می‌کند و می‌گوید که حضرت ابراهیم به دین حنیف بود.

وی افزود: قرآن خطی هم به اشخاصی می‌دهد که می‌خواهند با انتساب به فردی برای خود تشخص ایجاد کنند. از ابتدای انقلاب بسیاری خود را نزدیک‌ترین به امام و انقلاب می‌دانستند. این نسبت‌های فامیلی، خونی و یا افرادی که عکسی با امام داشتند، این موضوع را عامل تشخص خود می‌دانند ولی باید همه بدانند که نزدیکترین به امام کسانی هستند که از حقانیت راه ایشان دفاع می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: حضرت آقا در بدو بر عهده گرفتن امامت و ضمامت مسلمین اعلام کردند که راه و هدفمان همان راه امام است. نه تنها تفاوتی بین امام و ایشان نیست، بلکه این دو در یک مسیر حرکت می‌کنند. امام علی هم خود را ذیل پیشوایی پیامبر (ص) می‌دیدند. پیامبر باز هم پسر عمو داشت ولی آنچه علی را عزیز کرد این بود که آن حضرت شیعه پیامبر بودند.

وی گفت: در مورد انقلاب هم همین است. نزدیک ترین به امام خمینی همان کسی است که توسط خبرگان رهبری برای جانشینی ایشان انتخاب شد. حال برخی ایراد می‌گیرند. یک بار با یکی از مخالفین سخن می‌گفتم که گفت ما در اصل ولایت فقیه را قبول نداریم ولی در چنین شرایط هیچکس شایسته‌تر از آقای خامنه‌ای نیست.

صفار هرندی تاکید کرد: بیانیه گام دوم عصاره برآورد و فهم رهبری‌ست که سه دهه مملکت را از گذرگاه‌های سخت عبور داده و با موفقیت ملت را راهبری کرده و حتی مورد تحسین دشمنان خود قرار گرفته است. رهبری می‌فرمایند من مدت زیادی را برای نگاشتن و تنظیم این بیانیه صرف کرده‌ام.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۵  |  ساعت انتشار: ۹:۵۴  |  کد خبر: ۷۰۲۹۳۷۵  |  منبع: خبر فوری  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی