اخبار مرتبط

پژوی ۴۰۵ مامور پلیس راهنمایی و رانندگی را تعمدا زیر کرد

فرمانده انتظامی البرز گفت: سرنشینان خودرو پژو 405 که شب گذشته با زیر گرفتن یکی از ماموران و هتاکی و ضرب و شتم به آنها اقدام به فرار کرده بودند با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس در کمتر از چند ساعت دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار عباسعلی محمدیان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت 21 شب گذشته مامور پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس حین انجام وظیفه در فلکه دوم فردیس، یک دستگاه خودرو پژو 405 با سه سرنشین را که اقدام به حرکات نمایشی کرده و منجر به وحشت در میان عابران و سایر رانندگان شده بود را مشاهده و جهت تذکر به راننده، خودرو را متوقف می‌کنند.

وی افزود: راننده خودرو که ظاهراً وضعیت عادی نداشت از تذکر مامور پلیس عصبانی شده و پس از حرکت خودرو تعمداً مامور را زیر گرفته و صحنه را ترک می ‎ ‌کند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: خودرو مذکور پس از حرکت در مسیری کوتاه پشت چراغ قرمز توقف کرده که مامور حادثه دیده به همراه یکی از کارکنان وظیفه به منظور بررسی موضوع و جریمه کردن راننده به سمت خودرو حرکت کردند که در این هنگام راننده و دو نفر سرنشین آن از خودرو پیاده و شروع به هتاکی و ضرب و شتم ماموران کرده و به سرعت متواری می‌شوند.

وی اظهار کرد: در این حادثه مامور پلیس راهور از ناحیه پای چپ و مامور وظیفه نیز از ناحیه سر و کتف آسیب دیدند که با حضور ماموران کلانتری فردیس و عوامل اورژانس جهت مداوا به نزدیکترین درمانگاه محل منتقل شدند که در حال حاضر حال عمومی آنها خوب است.

سردار محمدیان گفت: بلافاصله شناسایی و دستگیری مسببان این حادثه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان زبده با بررسی جزئیات حادثه و شناسایی خودرو مذکور، راننده را شناسایی و در ساعت دو بامداد امروز چهارم خردادماه راننده خاطی و هر دو سرنشین آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با بیان این که قانون برای هتاکی به ماموران در حین انجام وظیفه مجازات سنگینی پبش بینی کرده است گفت: پرونده متهمان جهت رسیدگی و اجرای حکم در اختیار مقام قضائی است.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: برابر ماده 607 قانون مجازات اسلامی هرگونه توهین ، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به ماموران حین انجام وظیفه آنها به عمل آید ، جرم محسوب می‌شود و در قانون مجازات مشخصی برای متخلفان پیش بینی شده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۵  |  ساعت انتشار: ۱۰:۷  |  کد خبر: ۷۰۲۹۹۸۳  |  منبع: خبرگزاری تابناک - البرز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی