اخبار مرتبط

سیل بیش از ۲۹۰۰ واحد مسکونی مددجویان گلستان را تخریب کرد

آق قلا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: سیل دو هزار و ۹۷۲ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان را تخریب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر اسکندری بعدازظهر یکشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی احداث هزار واحد مسکونی گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۶ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد متأثر از سیل شدند و براساس ارزیابی کارشناسان بنیادمسکن سه هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی مددجویان نیازمند تعمیر و دو هزار و ۹۷۲ واحد مسکونی هم ۱۰۰ درصد آسیب دید.

وی افزود: روند تشکیل پرونده برای واحدهای احداثی و تعمیراتی مددجویان کمیته امداد با همکاری بنیاد مسکن در حال انجام است.

وی افزود: حدود ۹۵۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در شهرستان آق قلا دچار خسارت شده و باید مجدد احداث شود که از این تعداد ۲۰۰ واحد به بانک معرفی شده و یا در حال ارسال به بانک است.

اسکندری با بیان این که در روستاها این روند سریع تر انجام شده، گفت: روستاهای تازه آباد، چن سبیلی، سیدلر، میرزاعلی، سلاق، قانقرمه، یلمه خندان و سقر در سیل دچار خسارت شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان افزود: آواربرداری ۱۶۰ واحد مسکونی مددجویان در شهر آق قلا انجام شده و تشکیل پرونده صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کلنگ زنی هزار واحد مسکونی امروز در آق قلا با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور انجام شد که بخشی از آن به مددجویان کمیته امداد تعلق دارد.

اسکندری با بیان این که موانعی که بر سر راه انعقاد قرارداد است باید برداشته شود، اضافه کرد: انتظار داریم فرایند صدور پروانه در شهرداری هم سریعتر اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد: دولت برای ودیعه مسکن روستاییان ۶ میلیون تومان و برای شهرنشینان ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته است و کسانی که منازل آن ها تخریب شده است می توانند از این مبالغ استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان از مساعدت ۲۵۰ هزار تومانی برای اجاره مسکن مددجویان خبرداد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۵  |  ساعت انتشار: ۱۷:۴۳  |  کد خبر: ۷۰۳۴۶۶۸  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها