اخبار مرتبط

روایت مدیرکل زندان‌ها از زن کر و لال زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: زن زندانی کر و لالی در زندان‌های استان است که نیازمند کمک خیرین است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، نخستین بار در استان به همت دانشگاه یاسوج جشن گلریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در این دانشگاه برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه کرامت انسانی و‌ رافت اسلامی در زندان‌های استان رعایت می‌شود، گفت: زندانیان به دو دسته زندانیان جرائم عمد و غیرعمد تقسیم می‌‌دهند که زندانیان جرائم غیرعمد بدهکاران غیر بزهکار هستند.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از ولادت امام حسن(ع) جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان ۵۵۷ نفر بود گفت: به همت خیرین و به نیت ۱۴ معصوم ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد در سالروز میلاد امام حسن از زندان آزاد شدند که دو نفر از آنها خانم بود.

وی جمعیت حال حاضر زندانیان جرائم غیرعمد را ۵۴۳ نفر عنوان کرد و افزود: ۹۵ نفر از زندانیان به خاطر مهریه در زندان هستند که برخی از انها در دوران عقد هستند.

این مسوول با بیان اینکه جشن گلریزان برای اولین بار در دانشگاه برگزار می‌شود، گفت: نگهداری فرد زندانی پیامدهای مختلفی از جمله افزایش جمعیت کیفری، افزایش هزینه‌ها برای دولت و آسیب‌های دیگری دارد.

جمیاری به ۱۴ زن زندانی جرائم غیرعمد در استان‌های استان اشاره کرد و گفت: در بین زنان زندانی، خانمی اهل روستای دیشموک کر و لال و معلول بدهی ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومنی دارد.

وی عنوان کرد: شوهر این خانم اختلاف سنی ۳۰ سال با ا‌و دارد و دارای یک دختر ۹ ساله است.

مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: این خانم مبلغی پول از مردم قرض کرد که پس از سپرده در بانک وام دریافت کند تا خانه‌اش را بسازد اما بدهکار شد و به زندان افتاد.

جمیاری بیان کرد: روحانی اهل دیشموک مبلغ دو میلیون تومان با کمک مدم جمع‌آوری کرده و در حال حاضر بدهی این خانم ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شده که امیدواریم با کمک خیرین مبلغ بدهی این خانم جمع‌آوری تا به کانون خانواده و دختر خردسالش بازگردد.

به گزارش فارس؛ با کمک دانشجویان، بسیج دانشجویی و قرارگاه جهادی سپاه مبلغ ۲۱ میلیون ریال در دانشگاه برای آزادی این زن زندانی جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴/ر

بیشتر بخوانید

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۵  |  ساعت انتشار: ۲۲:۴۳  |  کد خبر: ۷۰۳۵۸۵۰  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت