اخبار مرتبط

آزادی یک زن و یک مرد غیربزهکار با همت دانشجویان دانشگاه یاسوج

مدیرکل زندان های استان، زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکار غیر بزهکار نامید و اظهار داشت: وجود زندانیان بدهکار در زندان ها راهکار مناسبی نیست.

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج اولین جشن گلریزان با هدف جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان برگزار شد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، اولین جشن گلریزان بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با همت گروه جهادی این دانشگاه در سالن اجتماعات شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار شد.
اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان که بهمراه احمدی مدیر نمایندگی ستاد دیه و کریمی مسئول اداره قضایی و اجرای احکام اداره کل در این همایش شرکت کرده بود، طی سخنانی و با قدردانی از حرکت خودجوش دانشجویان گفت: ماه مبارک رمضان ماه انفاق، احسان و دستگیری از نیازمندان است و زندانیان بدهکار آبرومند و نیازمند مستحق کمک و مساعدت اند.
وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه پویش عمومی با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سطح کشور شروع شده و افراد و گروه های مختلف بر اساس حس انسان دوستانه خود در این کار خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت می کنند که امروز گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج بصورت خودجوش به این پویش پیوسته و امیدوارم با مشارکت و کمک خود گره گشای زندانیان جرائم غیرعمد باشید.
مدیرکل زندان های استان، زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکار غیر بزهکار نامید و اظهار داشت: وجود زندانیان بدهکار در زندان ها راهکار مناسبی نبوده، چرا که وجود ایندسته از زندانیان باعث ایجاد تبعات و پیامدهای منفی از جمله تراکم جمعیت کیفری، افزایش هزینه های نگهداری، اختلال در تفکیک و طبقه بندی زندانیان و برنامه های فرهنکی تربیتی در زندان ها و ایجاد مشکلات معیشتی ناشی از نبود سرپرست و نان آور خانواده، ترک تحصیل فرزندان دانش آموز، ترک تحصیل و روی آوردن به مشاغل کاذب و تکدی گری و… می شود و تنها راه برون رفت از این مشکلات و معضلات مشارکت عمومی همه مردم و مسئولین و اهدای کمک به این دسته از زندانیان است.
مدیرکل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان ترویج فرهنگ انفاق و احسان را بالاتر و مهمتر از اصل کمک دانست و اظهار داشت: اینکه دانشجویان بسیجی دانشگاه یاسوج در حرکتی نو و ابتکاری دست بکار شوند و با جمع آوری کمک هایی حتی مبالغ کم خود را شریک و همدرد و کمک حال زندانیان بدهکار بدانند، یک حرکت ارزشی و جهادی با اجر و پاداش مضاعفی است که امیدوارم سایر تشکل ها و اصناف در اینخصوص پای کار بیایند و با مشارکت خود در آزادسازی بخشی از زندانیان جرائم غیرعمد سهیم شوند. در پایان و با مشارکت خوب دانشجویان و جمع آوری کمک ها بمبلغ ۱۲۵ میلیون ریال زمینه آزادی ۲ نفر زندانی بدهکار ( یک نفر زندانی زن و دیگری زندانی مرد) فراهم شد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۷  |  ساعت انتشار: ۱۹:۱۵  |  کد خبر: ۷۰۴۵۷۰۹  |  منبع: خبرگزاری تابناک - اصفهان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی