اخبار مرتبط

بررسی گلکسی A۵۰ سامسونگ  - ‏۱۳۹۸/۰۳/۲۶


بهترین دوربین گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۹

انتخاب کردن گوشی مناسب برای هر کس به کار دشواری تبدیل شده به ویژه این که همواره یکی از معیار های تصمیم گیری و بحث ها بر سر بهترین دوربین گوشی می باشد. با گذشت حدود نیمی از سال 2019 میلادی چندین اسمارت فون با دوربین های جذاب معرفی شده اند در این مطلب لیستی تهیه شده که بدون توجه به این که شما از دوربین گوشی چه توقعی داشته باشید، نشان می دهد هر یک در کدام زمینه بر سایرین برتری دارد.

معرفی فهرست بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019اجازه دهید از اینجا شروع کنیم که ببینیم یک دوربین عالی چه ویژگی هایی باید داشته باشد. این امر سلیقه ایست بسته به این که از کدام ویژگی خوشتان بیاید، در نهایت می توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای تان بهتر است. یکی به جزئیات در زوم اهمیت می دهد، دیگری به عکاسی در نور کم و شخصی دیگر کیفیت فیلمبرداری ملاک انتخابش می باشد. در ادامه از چند نقطه نظر مختلف بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 را به شما معرفی می کنیم.بهترین دوربین گوشی در نگاه کلی: Google Pixel 3/3XL

مطابق معمول گوشی های سری پیکسل گوگل همیشه به کیفیت خوب دوربین شان معروف هستند. اگر به خروجی عکس Pixel 3 نگاهی بنیدازیم، هیچ چیز غیر عادی ای مشاهده نمی کنیم. در حالی که رقبا به سراغ دوربین های سه گانه رفته اند گوگل همچنان تاکید دارد که از یک لنز برای دوربین گوشی های خود استفاده کند.

قضیه از بحث نرم افزاری ماجرا آب می خورد جایی که گوگل نتایج شگفت آوری به دست می دهد. مثل گوشی P30 Pro ، پیکسل به لطف داشتن “حالت شب” در نور کم نیز عالی کار می کند و رنگ ها بسیار واقعی هستند. دوربین این گوشی، حالت عمودی(پرتره)، عکس متحرک و گوگل لنز را دارد که می تواند اشیا را در عکس شناسایی کند.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - گوگل پیکسل 3بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - گوگل پیکسل 3

نقطه قوتنقطه ضعف
داشتن بهترین برنامه دوربینثبات نامناسب برای فیلمبرداری
حالت شب بسیار خوبفقدان فیلمبردای 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه
بهترین دوربین گوشی برای عکاسی در نور کم: Huawei P30 Pro

پی 30 پرو استانداردهای عالی هواوی در پرچمداران این شرکت چینی را رعایت کرده و این گوشی را با مشارکت شرکت آلمانی Leica که تولیدکننده دوربین می باشد، عرضه کرده است. بزرگنمایی 10 برابر و عکاسی بی نقص در نور کم این پرچمدار هواوی را به یک گوشی رویایی تبدیل کرده است. در رتبه بندی سایت DxOMark هم بهترین جایگاه را کسب نموده است.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که به کار بردن دوربین سه گانه در P30 Pro یک ترفند فروش صرف نیست، این موضوع از روی کیفیت و مشخصات عکس ها ثابت می شود. 4 کمپانی رده بالا دست در دست هم داده اند تا چنین تصاویری بتوانند خلق شوند.

  • دوربین 40 مگاپیکسلی با سنسور Super Spectrum دارای فاصله کانونی 27mm ، دیافراگم f1.6 و لرزش گیر اپتیکال
  • دوربین 20 مگاپیکسلی اولترا واید با زاویه دید 120 درجه، فاصله کانونی 16mm و دیافراگم f2.4
  • دوربین 8MP زوم، بزرگنمایی 5 برابر در حالت اپتیکال و 10 برابر در حالت زوم هیبریدی، فاصله کانونی 125mm و دیافراگم f3.4
  • دوربین زمان پرواز برای ثبت اطلاعات مربوط به عمق تصویر

عکس ها شارپ و دارای جزئیات زیادی هستند، در حالت های مختلف می توانید عکاسی کنید و در حالت پرتره با نور بازی کنید. در مجموع دوربین و برنامه پیش فرض آن بسیار روان عمل می کنند. نقطه برجسته اینجا عملکرد دوربین این گوشی در نور کم است که آن را از رقبا متمایز می کند.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - هواوی پی 30 پروبهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - هواوی پی 30 پروهواوی پی 30 پرو

 

نقطه قوتنقطه ضعف
داشتن جمعا 5 دوربینهوش مصنوعی بعضا زیاده روی می کند!
حالت شب بسیار خوب

اگر به نور در عکاسی اهمیت می دهید بخوانید: مقایسه دوربین 5 گوشی پرچمدار سال 2019 در روز و شب

بهترین دوربین گوشی برای فیلمبرداری: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

سامسونگ تجربه عکاسی در اس 9 و اس 9 پلاس را با افزودن لنز سوم به پشت S10 Plus بهبود بخشیده است. آخرین پرچمدار این شرکت کره ای یک دوربین اولترا واید 16 مگاپیکسلی برای عکاسی با جزئیات بالا به اضافه دوربین دومی با 12 مگاپیکسل کیفیت، از نوع تله فوتو دارد. بهترین نکته در مورد این دوربین فیلمبرداری این است که حالت جدیدی به نام Super Steady به آن افزوده شده است. سامسونگ قول داده برای استفاده کسانی که اهل اسکی و دوچرخه سواری هستند، عملکرد آن بهبود یافته و در این شرایط نتایجی عالی به دست دهد.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - سامسونگ گلکسی اس 10 و اس 10 پلاسبهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - سامسونگ گلکسی اس 10 و اس 10 پلاسسامسونگ گلکسی اس 10

 

نقطه قوتنقطه ضعف
عالی بودن زاویه لنز اولترا وایدضعف در نور کم
عملکرد خوب حالت سوپر استیدیضعف نرم افزاری
بهترین دوربین گوشی برای عکس پرتره: iPhone XS/XS Max

آیفون ایکس در جایگاه خوبی در قیاس با بهترین اسمارت فون های اندرویدی در حوزه عکاسی قرار داشت، حالا که مطابق معمول در نسخه جدید حرف s به انتهای نام این گوشی اضافه شده، سنسور های آن هم سریع تر شده و پیکسل های تصویر را بزرگتر و عمیق تر در عکس هایی که در شرایط تاریک گرفته می شوند، می کند.

مانند گوگل مشخصات فنی فیزیکی را نمی توان نادیده گرفت اما صحبت اصلی سر نرم افزار است. پردازش بهتر عکس در قامت حالت جدید Smart HDR و کنترل عمق تصویر می تواند عمق عکس را بعد از گرفتن عکس تنظیم نماید.

Depth Control سبب شده تا آیفون ایکس اس برای عکاسی پرتره و تفکیک سوژه از قسمت دیگر عکس بهترین باشد. شما حتی می توانید عمق تصویر را بعد از گرفتن عکس دستکاری کنید. این قابلیتی است که سایرین سعی در کپی برداری داشته اند، اما اپل بهترین عملکرد را در آن دارد.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - آیفون ایکس اسبهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - آیفون ایکس اسآیفون ایکس اس

 

نقطه قوتنقطه ضعف
کنترل عالی اطراف سوژه عکسحالت های عکاسی کم
کارکرد خوب حالت سوپر استیدیکمبود امکانات نرم افزاری
بهترین دوربین گوشی برای زوم کردن: OPPO Reno 10x Zoom

سر نخ ماجرا به نوعی در اسم گوشی، خود را نشان می دهد. به کمک مکانیسم پریسکوپ، گوشی OPPO Reno 10x Zoom از سطح بزرگنمایی بی سابقه ای بهره مند شده است. صحبت سر زوم 5 برابر اپتیکال و زوم 10 برابر هیبریدی بدون از دست رفتن کیفیت عکس می باشد. اگر تاکنون چنین چیزی در عمل ندیده باشید باید بدانید که قابلیت فوق العاده ایست و چیزی به مراتب فراتر از دید طبیعی انسان می باشد.

در آپدیت نرم افزاری بعدی قرار است زوم از این هم بیشتر شود و تا 60 برابر افزایش پیدا کند. این موضوع شاید چند سال پیش در حوزه اسمارت فون ها چیزی خارج از تصور به نظر می رسید اما می بینیم که نه تنها این اتفاق افتاده، که حتی افت کیفیت هم در این سطح عجیب از بزرگنمایی رخ نمی دهد.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - اوپو رنو 10 ایکس زومبهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - اوپو رنو 10 ایکس زوماوپو رنو 10 ایکس زوم

 

نقطه قوتنقطه ضعف
سطح بزرگنمایی باورنکردنینداشتن قابلیت عریض
دوربین سلفی پاپ آپ شبیه کوسهضعیف بودن فیلمبرداری
بهترین دوربین برای سلفی گرفتن: Asus ZenFone 6

شاید خلاقانه ترین مشخصات گوشی سال جاری میلادی متعلق به این گوشی باشد. Asus ZenFone 6 کلا نگاه کلاسیک به دوربین پشت و جلو را باز طراحی کرده است. آنچه تاکنون در مارکت باب شده بود این بود: یک دوربین قدرتمند در پشت گوشی داشتید که بیشتر عکس ها را با آن می گرفتید و یک دوربین ضعیف تر هم برای سلفی و تشخیص چهره. زنفون 6 این مفهوم را کنار گذاشته و طرحی نو در انداخته است.

در مکانسیم دوربین چرخشی، دوربین پشت حرکت می کند به جلوی گوشی آمده و تبدیل به دوربین سلفی می شود. تنها نگرانی ای که اینجا مطرح می شود این است که عمر این مکانسیم چرخشی چقدر است؟ آیا زود خراب می شود یا ماندگاری بالایی دارد؟ پاسخ این سوال به مرور زمان با استفاده کاربران، مشخص خواهد شد. به هر حال این حرکت جالب توجهی در حوزه دوربین گوشی های هوشمند به شمار می رود که توانسته ساختار تکراری همیشگی اش را دگرگون کند.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - ایسوس زنفون 6بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - ایسوس زنفون 6ایسوس زنفون 6
نقطه قوتنقطه ضعف
دوربین پشت چرخشیضعف در عکاسی در نور کم
دوربین سلفی از دوربین اصلی ضعیف تر نیستمشخص نبودن عمر مکانیسم چرخشی دوربین

مقایسه بهترین های دوربین جلو: مقایسه تخصصی دوربین سلفی گوشی های پرچمدار 2019

بهترین دوربین از نظر صرفه قیمت: Google Pixel 3a

برای اولین بار، گوگل یکی از گوشی های سری پیکسل خود را به بازار میان رده ها وارد کرده است. قاعدتا وقتی حدود 400 دلار برای یک گوشی پرداخت می کنید نباید انتظاری در حد گوشی های پرچمدار از آن داشته باشید.

اما اینجا دوربین Pixel 3a از این قاعده مستثنی شده است. با این که این گوشی میان رده است همان دوربین و همان نرم افزاری که در گوگل پیکسل 3 استفاده شده را دارد (از جمله حالت دید در شب). پس اگر بخواهیم ارزش در برابر قیمت را بسنجیم بدون تردید پیکسل 3a جایی برای رقابت سایرین باقی نمی گذارد.

بهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - گوگل پیکسل 3aبهترین دوربین گوشی های هوشمند 2019 - گوگل پیکسل 3aگوگل پیکسل 3a

 

نقطه قوتنقطه ضعف
دوربین مشابه پیکسل 3با این قیمت نقطه ضعفی ندارد
سخن پایانی: انتخاب دوربین با شماستحالا که از 7 جنبه مختلف بهترین دوربین گوشی های هوشمند را معرفی کردیم، در کامنت ها بگویید کدام یک برای شما مهم تر است؟ آیا ویژگی مهم دیگری در یک دوربین برای موبایل باید وجود داشته باشد که ما آن را ذکر نکرده باشیم؟بررسی کنید: بررسی دوربین گوشی P30 Pro با پرچمداران اپل ، سامسونگ ، گوگل و شیائومی

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۹:۵۰  |  کد خبر: ۷۱۴۲۱۳۶  |  منبع: اندروید زوم  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار دانستنی‌ها