زیارت «حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» یکی از برترین اعمال عبادی/سیدالکریم با تمام وجود از ولایت اهل بیت(ع) دفاع کرد

خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: «حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» هرچه توان داشت در راه «اهل بیت(ع)» فدا کرد و این مهم ارزش فراوانی دارد،سیدالکریم(ع) از عالمان سادات حسنی است و از راویان حدیث داریم که نسبت او با چهار واسطه به «امام حسن مجتبی(ع)» می‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی کارشناس علوم قرآنی و مشاور پیشین ریاست صدا و سیما در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره به ابعاد گوناگون شخصیت حضرت «عبدالعظیم حسنی(ع)» گفت: شخصیت بی نظیر این انسان بزرگ که با تمام وجود از ولایت اهل بیت(ع) دفاع می‌کرد بسیار ارزشمند بوده و نیاز به بررسی و تفکر دارد. ایشان با وجود اینکه از افراد نزدیک «امام حسن مجتبی(ع)» بودند هرگز خود را برتر از دیگران نمی‌دیدند مردم را به سوی خود دعوت نمی‌کرد. تمام تلاش خود را برای راهنمایی مردم و بیان واقعیت‌ها بیان می‌کردند. این در حالی بود که بازار کار این بزرگوار گرم بود، اما چیزی به نام «من» در شخصیت ایشان وجود نداشت.

زیارت «حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» یکی از برترین اعمال عبادی/سیدالکریم با تمام وجود از ولایت اهل بیت(ع) دفاع کرد
حجت‌الاسلام والمسلمین ادیب یزدی در همین راستا ادامه داد: این بزرگوار هرچه توان داشت در راه «اهل بیت(ع)» فدا کرد و این مهم ارزش فراوانی دارد،سیدالکریم(ع) از عالمان سادات حسنی است و از راویان حدیث داریم که نسبت او با چهار واسطه به «امام حسن مجتبی(ع)» می‌رسد.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: شیخ صدوق، مجموعه روایات وی را با عنوان جامع اخبار «عبدالعظیم(ع)» گردآوری کرده است، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) امام رضا(ع) و امام جواد(ع) را درک کرده و در احادیث آمده است که ایشان ایمان خویش را بر امام هادی(ع) عرضه داشتند و در زمان ایشان وفات یافتند، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در شهر ری، مأمن دوست داران و ارادتمندان شیعه است.

زیارت «حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» یکی از برترین اعمال عبادی/سیدالکریم با تمام وجود از ولایت اهل بیت(ع) دفاع کرد
وی بیان کرد: از آنجا که ایشان بخاطر وجود ماموران بنی‏ عباس بصورت مخفبانه زندگی می‌‏کردند پس از فوت‏شان کاغذی در خصوص شخصیتشان پیدا شد که بیانگر این نکته مهم بود و نشان می‌‏داد ایشان از نوادگان و فرزندان امام «حسن مجتبی(ع)» هستند به همین علت پس از فوت تجلیل بسیاری از ایشان انجام و به خاک سپرده شدند.

این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: در برخی روایات ثواب زیارت ایشان برابر با ثواب زیارت «امام حسین(ع)» اعلام شده و زیارت «حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)» یکی از برترین اعمال عبادی است.

انتهای پبام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۹  |  ساعت انتشار: ۷:۱۲  |  کد خبر: ۷۱۶۴۶۲۰  |  منبع: خبرگزاری قوه قضاییه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی