آموزش گرفتن اسکرین شات بلند و طولانی در سیستم عامل اندروید

به عکسی که از صفحه گوشی گرفته می شود اسکرین شات گفته می شود. همه ما گاهی می خواهیم از صفحه گوشی عکس بگیریم و برای دیگران ارسال کنیم. گاهی تعداد اسکرین شات های صفحه زیاد می شوند و همین ما را دچار سردرگمی می کند.

چگونه یک اسکرین شات بلند به جای چند اسکرین شات بگیریم؟

اشاره شد که گاهی تعداد عکس هایی که از صفحه می خواهیم بگیریم زیاد است. مثلا صفحه وبی طولانی را باز کرده ایم یا اینکه از یک چت مفصل در تلگرام قصد داریم اسکرین شات بگیریم و نمی خواهیم تکه تکه عکس بگیریم تا بعدا در ارسال برای دیگران کارمان راحت تر شود و فقط یک عکس بلند برایشان بفرستیم.

رابط کاربری MIUI شیائومی این قابلیت را دارد که اسکرین شات بلند بگیرد اما اگر MIUI نداشتیم چطور؟ در ادامه ابزارهای مختلفی را به شما معرفی می کنیم که با هر گوشی اندروید بتوانید از صفحه اسکرین شات طولانی بگیرید.

1.گرفتن اسکرین شات بلند با LongShot محیط برنامه LongShotمحیط برنامه LongShotLongShot

دانلود از گوگل پلیدانلود از گوگل پلی

LongShot برنامه ای است که با آن می توانید به سه شکل از صفحه گوشی عکس بلند بگیرید. راه اول، باز کردن صفحه یک سایت از داخل خود برنامه و عکس گرفتن از آن است. راه دوم ترکیب کردن چند اسکرین شات کوتاه با یکدیگر و راه آخر باز شدن برنامه لانگ شات در سایر برنامه هاست که به این شکل مثلا در پیامرسان های خود می توانید عکس بلند از صفحه بگیرید.

آموزش استفاده از LongShot

قدم اول: برای استفاده از لانگ شات روی برنامه های دیگر مجوزهای لازم را به آن بدهید. حالا می توانید Auto capture قسمت بالایی یعنی Capture Screenshot را فعال کنید.

دادن مجوز به LongShotدادن مجوز به LongShotLongShot

قدم دوم: یک دکمه سبز رنگ Start و یک دکمه قرمز Cancel روی صفحه ظاهر می شود به هر برنامه ای که می خواهید بروید (مرورگر، پیامرسان و…) و استارت را بزنید. تا جایی که می خواهید اسکرول کنید و در نهایت Done را بزنید.

شروع اسکرین شات با LongShotشروع اسکرین شات با LongShotLongShot

قدم سوم: چند لحظه بعد برنامه خروجی عکس گرفته شده را نشان تان می دهد حالا Save را بزنید تا تصویر ذخیره گردد.

خروجی برنامه LongShotخروجی برنامه LongShotLongShot

همچنین بخوانید: آموزش گرفتن اسکرین شات در دستگاه‌های اندرویدی

2.Scroll Captureمحیط برنامه Scroll Captureمحیط برنامه Scroll CaptureScroll Capture

دانلود از گوگل پلیدانلود از گوگل پلی

برنامه Scroll Capture رابط کاربری به مراتب ساده تری نسبت به لانگ شات دارد و البته امکانات آن هم محدودتر است شما آدرس صفحه وبی که می خواهید از آن عکس طولانی بگیرید را در برنامه وارد می کنید از تنظیمات کیفیت عکس را تعیین می کنید و بعد از دادن مجوز عکس گرفتن از صفحه به برنامه، اسکرین شات بلند خود را می گیرید.

3.Stitch and Shareمحیط برنامه Stitch & Shareمحیط برنامه Stitch & ShareStitch & Share

دانلود مستقیم نسخه v2.1.6

Stitch & Share امکانات خوبی دارد. گرفتن اسکرین شات بلند روی سایر اپ ها، ترکیب اسکرین شات ها و ترکیب عکس های گالری گوشی امکانات اصلی این برنامه هستند. شما بعد از عکس گرفتن روی عکس گرفته شده می توانید کار کنید آن را برش زده و هایلایت کنید. استفاده از این برنامه بسیار آسان بوده و فقط کافیست مجوز های لازم را به آن بدهید سپس به عکس گرفتن از صفحه بپردازید.

آموزش استفاده از Stitch & Share

قدم اول: Automatic Capturing را در منوی برنامه انتخاب کنید مجوزهای مورد نیاز را به برنامه بدهید. یک آیکون آبی رنگ روی صفحه ظاهر می شود به نرم افزاری که می خواهید از آن اسکرین شات تهیه کنید بروید.

روش کار با Stitch & Shareروش کار با Stitch & ShareStitch & Share

قدم دوم: دکمه آبی را لمس کنید گرفتن عکس آغاز شود تا جایی که می خواهید اسکرول کنید در اینجا همزمان پیش نمایش عکس گرفته شده را بالای صفحه می توانید ببینید. در نهایت آیکون دیگری که روی صفحه می آید را بزنید تا گرفتن عکس از صفحه به پایان برسد.

روش کار با Stitch & Shareروش کار با Stitch & ShareStitch & Share

قدم سوم: تصویر ایجاد را در برنامه مشاهده می کنید دکمه سبز اشتراک گذاری پایین صفحه را بزنید دو حالت Save to… برای سیو کردن در گوشی و Share to… برای ارسال مستقیم تصویر به دیگران به کار می رود.

روش کار با Stitch & Shareروش کار با Stitch & ShareStitch & Share

بی سر و صدا عمل کنید: آموزش نحوه قطع کردن صدای اسکرین شات در سیستم عامل اندروید به دو روش

4.Web Scroll Captureمحیط برنامه Web Scroll Captureمحیط برنامه Web Scroll CaptureWeb Scroll Captureدانلود از گوگل پلیدانلود از گوگل پلیبرنامه Web Scroll Capture به سه شکل صفحه های سایت ها را ذخیره می کند. روش اول ذخیره کامل صفحه است. روش دوم ذخیره صفحه با فرمت PDF و روش آخر عکس گرفتن از آن می باشد. نرم افزار Web Scroll Capture هم مانند شماره 2 فقط برای صفحات سایت ها قابل استفاده است.همینطور مطالعه کنید: آموزش فیلم گرفتن از صفحه گوشی در اندروید کیو + معرفی نرم افزار

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۱۷  |  ساعت انتشار: ۱۵:۲۲  |  کد خبر: ۷۲۸۳۵۱۵  |  منبع: اندروید زوم  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار دانستنی‌ها