اخبار مرتبط

خروج امارات استعمارگر خواسته آحاد ملت یمن است

یکی از رهبران جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که خروج نیروهای استعمارگر امارات خواست آحاد مردم یمن است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی‌، «علی القحوم» از رهبران جنبش انصار الله یمن با توصیف حضور نیروهای اماراتی در این کشور به استعمارگری، تأکید کرد که خروج آنها خواست تمام مردم یمن است. 

وی گفت: «آینده توافق استکهلم در گرو میزان جدی بودن کشورهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی است». 

قحوم در واکنش به اخبار موجود درباره تصمیم أبوظبی برای خروج از یمن و انتقال از استراژی اولویت نظامی به اولویت صلح و احساس ناامیدی ریاض گفت: «خروج نیروهای نظامی امارات و دیگران خواست همه مردم یمن است،‌ چرا که ادامه حضور آنها خطر بزرگی برای کل کشور به شمار می‌رود». 

وی تأکید کرد که گذشت روزها و وجود حقایق خطر این حضور استعمارگرانه را برای ما اثبات کرد. وقایع استان‌های اشغالی جنوب یمن بهترین گواه بر بدی‌های استعمار از اهانت و کشتار گرفته تا اختلالات امنیتی و جنایت و نابودی اقتصاد یمن و ساخت زندان و غیره است.

این رهبر انصار الله یمن در ادامه افزود که ملت از دست اشغال به تنگ آمده و یک بیداری و آگاهی اجتماعی وجود دارد که خطر استعمار را بیش از پیش با وجود جنبش مردمی علیه آن درک کرده  است.

وی تأکید کرد که راهکارهای سیاسی گشوده است و این امارات است که مسیر آنها را مسدود می‌کند.

قحوم در ادامه افزود: «تصمیم‌گیرنده اصلی برای جنگ یا صلح آمریکاست، چرا که این کشور در رأس ائتلاف متجاوز قرار دارد و رژیم‌هایی چون عربستان و امارات فقط ابزار اجرای توطئه‌های آمریکا در یمن و منطقه هستند».

وی درباره افزایش حملات انصار الله علیه عربستان سعودی تأکید کرد که مادامی که جنگ و تجاوز و محاصره و جنایت علیه مردم یمن ادامه دارد، عملیات پهپادها به قوت خود باقی خواهد ماند.

این رهبر جنبش انصار الله یمن درباره دیدار «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از این کشورآن را تکراری توصیف کرد که هیچ رهآورد جدیدی ندارد.

امارات دومین کشور بزرگ شرکت‌کننده در ائتلاف نظامی عربی به سرکردگی عربستان سعودی از ماه مارس ۲۰۱۵ در یمن است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۳:۵۹  |  کد خبر: ۷۳۴۶۰۲۷  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی