مردم ایران از آزمون های کنونی نیز سربلند بیرون خواهند آمد

ری- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم ایران از مقاطع سختی در گذشته سربلند بیرون آمدند و از آزمون های کنونی نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد محمدی ری شهری بعد از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس سپاه استان قزوین طی سخنانی گفت: یکی از سنت های الهی که برای انسان سازی در نظام آفرینش وجود دارد و به بیان های مختلف در قرآن کریم و روایات اسلامی به آن تصریح شده، « آزمون » هایی است که انسان های مومن برای آمادگی آن روز موعود با آن مواجه می شوند.

وی افزود: طبق بیان قرآن مجید، انسان هایی که ادعای معیت با قرآن و پیامبر(ص) را می کنند، رها نخواهند شد و مورد آزمایش قرار خواهند گرفت، مانند کسانی که در قبل مورد آزمایش قرار گرفته اند، آزمایش خواهند شد.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان کرد: به تعبیر دیگر، فلسفه مرگ و زندگی پرورش انسان های شایسته و انجام « احسن عمل » است و در تعبیر دیگر نیز فلسفه جهان آفرینش « انسان سازی » بیان شده است، به این مفهوم که جهان در حقیقت کارخانه انسان سازی است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: در اینجا مساله این است که بهترین عملی که انسان می خواهد در آن آزمون موفق شود، چیست و چه کسی می تواند از عهده آزمون های سخت برآید و در روایتی از رسول اکرم(ص) پاسخ این پرسش مطرح شده است که ایشان فرمودند که آن کسی عمل و خدمت اش ارزش بیشتری خواهد داشت که «عقل و بصیرت»، « ورع و تقوا » و « طاعت» بیشتری داشته باشد و او   انسانی است که به پشتوانه بصیرت، در شرایطی که انسان های ضعیف الایمان می لغزند، نخواهد لغزید.

 محمدی ری شهری با بیان این مطلب که روز هفتم مرداد، روز عزل و فرار بنی صدر از کشور است، گفت: بنی صدر به خیال خام خود، فکر می کرد، مردم در انتخابات به او رای داده اند، در حالی که مردم به امام و انقلاب و ارزش های اسلام  رای داده بودند و آخر کار او هم همین شد که با آرایش و لباس زنانه از کشور فرار کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری آزمون بسیار مهم دیگر آن دوران را آزمون دوران قائم مقامی رهبری، برشمرد و گفت : الحمدلله مردم از آن آزمون بسیار سربلند بیرون آمدند و در دوران مقام معظم رهبری نیز مردم، بحران های بسیار مهمی را درکنار رهبری و ولایت از سرگذرانده اند و شیاطین مستکبر جهان و در راس آن ها آمریکا و اسرائیل با تمام توان در حال فشار آوردن به مردم و در خیال شکست ملت هستند، ولی این مردم به طور قطع رهبری را رها نخواهند کرد.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت: یکی از ویژگی های مردم زمینه ساز حکومت جهانی حضرت ولیعصر(عج)، بصیرت  است و دشمن کور خوانده اگر فکر کند که می تواند، مردم را از نظام اسلامی جدا کند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بیان کرد: در روایتی از حضرت امام زین العابدین (ع) آمده است، منتظران ظهور و مردمی که در  عصر غیبت بسر می برند، بهترین های افراد از هر زمانی هستند و خدای متعال عقل و بصیرت و معرفتی به ایشان عطا کرده که دوران غیبت حضرت ولیعصر(عج)، مانند دوران حضور ایشان است.

محمدی ری شهری بیان کرد: ان شاءالله با رهبری امام گونه رهبرمعظم انقلاب، مردم این کشور از آزمون های کنونی نیز سربلند بیرون خواهند آمد و دلیل این امیدواری نیز بصیرتی است که مردم طی دهه های گذشته از خود نشان داده اند و ان شاء الله همین مردم زمینه ساز حکومت جهانی  اسلام به رهبری حضرت ولیعصر(عج) خواهند بود.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث اظهار امیدواری کرد که در انتخابات پیش رو نیز مردم افراد با بصیرتی را خواهند برگزید که درجهت ارزش هایی که خطوط اصلی آن را رهبرمعظم انقلاب تبیین کرده اند، قرار دارند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۷  |  ساعت انتشار: ۱۸:۳۶  |  کد خبر: ۷۴۳۲۰۸۶  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها