اخبار مرتبط

دیدار مدیرکل دفتر دانش پژوهان شاهد و ایثارگر با دستیار ویژه معاون فناوری ریاست جمهوری

دیدار مدیرکل دفتر دانش پژوهان شاهد و ایثارگر با دستیار ویژه معاون فناوری ریاست جمهوری خبرگزاری آریا- مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر با دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، عادل مهری در دیدار با دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرزندان ایثارگران باید به گونه‌ای توانمند شوند که قادر باشند در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری از جمله در هیئت‌های علمی دانشگاه‌های اصلی کشور حضوری فعال و مؤثر داشته باشند.
وی با اشاره به تکالیف متقابل نخبگان و جامعه خاطرنشان کرد: استعدادهای برتر و جامعه نخبگان کشور که این دسته از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر را نیز در بر می‌گیرد، باید بتوانند در روند اجرایی و تصمیم سازی کشور وارد شوند و حضور مثمرثمر داشته باشند.
مهری با اشاره به اهداف و برنامه‌های مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر اظهار داشت: این مرکز مسئولیت شناسایی، جذب، حمایت، هدایت و پشتیبانی از خلاقیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان و سرآمـدان شاهد و ایثارگر را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بر عهده دارد.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افزود: فعالیت این مرکز فراهم کننده شـرایط ویژه‌ای است تا ضمن حفظ وحـدت رویه در توجه به نخبگان جامعه ایثارگری، زمینه ساز بهره‌برداری از توانمندی‌های بالقوه آنان در سازماندهی فراگیر سایر نیروهای شاهد و ایثارگر برای ورود به عرصه‌های علمی و پژوهشی کشور شود.
مهری در خصوص فعالیت‌های دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های کارگروه‌های تخصصی این مرکز شناسایی مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان و تلاش برای اجرا و فعال سازی حداکثری ظرفیت‌های آنان است. بنابراین به طور کلی فرآیندهای اجرایی کارگروه‌ها را می‌توان به دو بخش «شناسایی و ارزیابی شرکت‌ها» و «توانمندسازی و حمایت از آن‌ها» تقسیم کرد.
وی اضافه کرد: ضعف در حلقه‌های پایانی فرآیند تبدیل ایده به ثروت و عدم توفیق در تجاری سازی نتایج پژوهش و نوآوری در قالب خدمات و محصولات فناورانه و ارائه به بازار، موجب شده تا جامعه از مزایای نوآوری و فناوری بهره‌مند نشود و پژوهشگران، نوآوران و فناوران نتوانند به طور شایسته از دستاورد تلاش‌های خود بهره‌مند شوند.
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این جلسه در خصوص حمایت از ایده‌های نخبگان در خصوص فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری گفت: این معاونت با هدف ارتقای سطح فناوری و توانمندی‌های فناورانه داخلی، افزایش توان رقابتی کشور در بازار داخلی و صادرات کالاهای دانش بنیان، ایجاد اشتغال پایدار و اعتمادسازی نسبت به پژوهش‌های کاربردی از طریق برگزاری نمایشگاه، رویدادهای فناورانه، اعطای جایزه تجاری سازی به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، حمایت از توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی فناوری و اجرای طرح‌های کلان ملی به این مهم می‌پردازد.
 علیرضا دلیری افزود: معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری نیز با هدف زمینه‌سازی برای توسعه و حمایت از بازار برای محصولات دانش‌بنیان، توسعه زیست بوم نوآوری و همچنین حمایت از توسعه و پیاده‌سازی طرح‌های کلان ملی شکل گرفته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شناسایی و کمک به بهره‌گیری از فرصت‌های ویژه در جهت رشد و توسعه فناوری‌های نوین در کشور، سیاست‌گذاری کلان تجاری‌سازی و نوآوری با همکاری دیگر دستگاه‌ها، برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت بر فعالیت‌های تجاری‌سازی و نوآوری در کشور و ایجاد شبکه دانش، صنعت و بازار در نظام ملی نوآوری یکی از مهم‌ترین وظایفی است که ما بر ‌عهده داریم.
گفتنی است مدیرکل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با پرویز کرمی رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز دیدار کرد و در این دیدار بحث و تبادل نظر در خصوص تمدید تفاهم‌نامه فی مابین انجام شد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۹  |  ساعت انتشار: ۱۳:۵۷  |  کد خبر: ۷۴۴۵۱۹۰  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی