امنیتی که این روزها به برکت اربعین در سامرا حکمفرماست+فیلم

در روزهای باقی مانده به اربعین حسینی، امسال شهر سامرا از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و زائران حتی در ساعات پایانی شب نیز به راحتی در خیابان‌های منتهی به حرمین سامرا تردد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به عتبات عالیات، همزمان با ورود زائران حسینی به خاک عراق برای عرض ادب به ساخت نورانی امام حسین (ع)، برخی از زائرین ابتدا به شهر سامرا رفته و آداب زیارت را بجا می‌آورند.

بر اساس گزارش سال‌های گذشته زائرینی که به حرمین سامرا شریفین مشرف می‌شدند، تلاش می‌کردند تا سفر خود را به ساعات پایانی شب نیندازند اما امسال این شرایط تغییر کرده است.

امسال اما شهر سامرا بیش از سال‌های گذشته مملوء از جمعیت بوده و اغلب زائرین غیرعراقی و عموما ایرانی هستند. به‌طوری که جمعیت زائرین ورودی به شهر سامرا نسبت به سال‌های گذشته چندین برابر شده است.

با ورود خیل عظیم زائران حسینی به شهر سامرا در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان، تعداد موکب‌هایی که در این شهر در سال‌های گذشته وجود داشتند، بسیار بیشتر و حتی چند برابر شده‌ است.

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار اعزامی فارس، امسال تردد در شهر سامرا در ساعات شب به‌راحتی و به‌وفور صورت می‌گیرد؛ به‌طوریکه در سال‌های گذشته این امکان برای زائرین وجود نداشت و یا به سختی انجام می‌شد؛ به‌ طوری که در خیابان‌های منتهی به حرم امامین عسکرین در سامرا امسال شب‌ها مملوء از جمعیت بوده و مردم به راحتی در حال تردد هستند.

در خیابان ترمینال کنار حرمین شریفین در سامرا این شب‌ها بسیار شلوغ بوده و جمعیت زیادی در حال رفت‌ و آمد هستند. این در حالی است که در سال‌های گذشته زائران سفرهای خود به سامرا را به ساعات روز موکول می‌کردند.

 

 

وضعیت موکب‌ها نیز در سامرا نسبت به سال‌های گذشته بسیار مطلوب‌تر است و تعداد آنها افزود شده و شبانه‌روز به خدمات‌رسانی به زائرین مشغول هستند که می‌توان گفت به یُمن اربعین این امنیت در سامرا حاکم شده است.

 

 

انتهای پیام/

سامرا وضعیت خبرگزاری فارس اخبار مرتبط

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۲۱  |  ساعت انتشار: ۱۱:۴۹  |  کد خبر: ۷۷۸۳۷۷۸  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی