ابراهیمی: مجلس باید تلفیقی از تمام طیف‌ها باشد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس نباید درگیر یک طیف یا یک قشر خاص باشد بلکه بهترین حالت ورود کاندیداهایی با چشم‌انداز مناسب برای سیاست‌گذاری‌های کلان در کشور به مجلس شورای اسلامی است.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن ارزیابی از انتخابات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که از نظر شما در انتخابات پیش‌رو چه طیفی می‌تواند موفق‌تر عمل کند، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما گاهی یک موضوع به صورت موجی در اذهان عمومی ایجاد شده و تجربه نشان داده که این سازوکار نتیجه مطلوبی را نداشته است. امروز نیز عده‌ای بحث حضور قشر جوان و بانوان را در مجلس شورای اسلامی به میدان کشیده‌اند، اما بنده همواره تاکید دارم که مجلس جای افراد باتجربه است.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که در مجلس کار قانون‌گذاری صورت می‌گیرد فردی که در مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شود مسیر قانون‌گذاری در سطح کلان کشور را طی می‌کند که قشر جوان تجربه این امر را ندارند. از نظر بنده بدنه اجرایی و سطوح وزارتخانه‌ها بسیار کارآمدتر برای حضور جوانان است، چرا که در آنجا می‌تواند از پتانسیل و انرژی خود برای پیشبرد برنامه‌های کشور استفاده کنند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز نیز شاهد هستیم که یکباره نمایندگان در مجلس تغییر کرده و گروهی جدید به میدان می‌آیند و مدتی طول خواهد کشید تا این افراد نیز با پروسه قانون‌گذاری آشنا شوند. بهتر بود مجلسی تحت عنوان مجلس بالادستی در کشور شکل می‌گرفت، اما در شرایط کنونی بهترین راه دقت در انتخاب افراد است تا در نهایت گروهی به مجلس شورای اسلامی راه یابند که در سیاست‌گذاری‌های کلان کشور چشم‌انداز مناسبی داشته باشند.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که بهتر است مجلس تلفیقی از همه طیف‌ها و اقشار باشد بیان کرد: مهم‌ترین نقطه ضعف امروز مجلس شورای اسلامی نحوه‌ی انتخاب نمایندگان است. نمایندگان امروز برای جلب آرا به قول و وعده‌های اجرایی روی می‌آورند و در نهایت باید برای اجرای وعده‌های خود با وزارتخانه‌ها تعامل برقرار کنند. مجلس نباید درگیر یک طیف یا قشر خاصی باشد.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۸  |  ساعت انتشار: ۷:۲۱  |  کد خبر: ۸۰۴۲۸۹۰  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی