ارائه لایحه حمایت از استارتاپ‌ها به شورای شهر

شهردار تهران گفت: بزودی برای حمایت هر چه بهتر از فعالیت استارتاپ ها قرار است لایحه ای به شورای شهر تهران ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در سومین همایش و‌ نمایشگاه تهران هوشمند که صبح امروز در برج میلاد تهران و با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری برگزار شد گفت: در کشور ما ادبیات و فرهنگ مان می تواند چراغ راه آینده باشد.

حناچی ادامه داد: امروز کشور ما صاحب جوانان خلاق بسیار زیادی است که اگر به آن توجه درستی شود می تواند فرصت باشد و گرنه می تواند به یک تهدید تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما در شهرداری تهران علاوه بر ارایه سرویس های ایجاد شده ایجاد یک محیط کسب و کار امن در این حوزه هم هست و شاید یکی از اصلی ترین شتاب دهنده های شهر تهران خواهیم بود.

شهردار تهران افزود: ایجاد محیط مناسب برای کسانی که سرویس بهتری به مردم می دهند اولا توسط شهرداری و ثانیا توسط بخش خصوصی با همکاری ما اجرا خواهد شد.

حناچی گفت: به‌زودی لایحه ای به شورای شهر می دهیم و در آن به ارایه فضای مناسب به استارتاپ ها اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: امروز لایحه ای در مجلس درخصوص منابع پایدار شهرداری ها در حال تصویب است که این نقطه عطفی برای شهرداری های کشور خواهد بود.

شهردار تهران تصریح کرد: برنامه مفصلی پیش بینی کرده ایم تا در جهت هوشمندسازی حرکت کنیم و در این جهت شورای راهبردی تشکیل داده ایم که افراد مجربی در آن حضور دارند.

حناچی افزود: در اسمارت سیتی ۲۰۱۹ شهرداری تهران تلاش زیادی کرد و در بخش جایزه شهرها به یکی از کاندیداهای شش گانه این جایزه رسید البته جایزه اول را می‌زدیم اما جز شش شهری بودیم که کاندید شدند و این برای ما امیدوار کننده بود.

وی گفت: ما پویش های مردمی در راستای هوشمد سازی و فناوری را در دستور کار داریم و هفته گذشته در میدان هفتم تیر مردم با بخشی از فعالیتهای حوزه هوشمندسازی آشنا شدند و این کار را در ایستگاه های مترو هم به نمایش خواهیم گذاشت.

شهردار تهران ادامه داد: بحث بهره برداری باز و اشتراکی از داده های شهری موضوع مهمی است که اوایل آن همواره با مقاومت‌هایی مواجه می شود اما امروز در دولت و شهر یک توافق به وجود آمده و زیرساختهای آن فراهم شده است.

حناچی خاطرنشان کرد: امروز فرصت استثنایی ایجاد شده و باید از آن برای کسب و کار فعال و فضاسازی برای اشتغال تبدیل کنیم و این کار هم امکان پذیر بوده و هم عملی است.

وی ادامه داد در حوزه های پسماند و ترافیک هم اقداماتی در دست داریم تا به سمت هوشمندسازی در این حوزه حرکت کنیم و تلاش میکنیم تا میزان تولید پسماند را کاهش بدهیم.

انتهای پیام/

شورای شهر تهران شهر تهران تهران سالاری

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۸  |  ساعت انتشار: ۱۲:۲  |  کد خبر: ۸۰۴۴۸۵۸  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی