حکم همه قطب‌های علمی صادر شد/درخواست جدیدی نداریم

مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم گفت: حکم همه قطب‌های علمی، دانشگاهی در پایان سال 97 ابلاغ شده و اکنون در دوره چهارم فعالیت قطب‌های علمی هستیم و پرونده جدیدی برای بررسی نداریم.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محسن شریفی مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در یک نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: تمامی حکم‌های دوره سوم قطب‌های علمی در پایان سال ۹۷ ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در دوره چهارم فعالیت قطب‌های علمی هستیم و فرایندهای ثبت‌نام بررسی و صدور حکم دوره‌های قبلی در پایان سال ۹۷ به پایان رسید و دوره‌های قبلی کار انجام شده ندارند.

به گفته شریفی به این ترتیب در حال حاضر پرونده‌ای در دستور کار نداریم که درخواست جدیدی برای قطب‌های علمی ارائه شده باشد و دوره چهارم قطب‌های علمی در حال فعالیت است.

 مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد:‌ درباره قطب‌های علمی یک نکته حائز اهمیت است نباید آن را فراموش کرد و آن اینکه قطب علمی باید خودش قطب بودن خودش را ثابت کند. در دوره‌های گذشته برخی دانشگاه‌ها اعتقاد داشتند تیم خوبی دارند و برای مثال در یک موضوع مانند برق می‌توانند قطبی علمی باشند اما در بررسی کمیته‌های ویژه پرونده مربوطه رای نیاورد و به عنوان قطب شناخته نشد. در آن زمان به این دانشگاه‌ها توصیه کردیم که تیم‌هایی که تشکیل شده و معتقد بودند تیم خوبی است را سرپا نگه دارند و آن را توسعه دهند.

وی تصریح کرد: وزارت علوم از تشکیل تیم‌ها و گروه‌های پژوهشگر و فناور حمایت می‌کند زیرا معتقد است که کار پژوهشی نیازمند تیم و گروه است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین برخی دانشگاه‌ها و تیم‌ها که هنوز مدعی برخورداری از شرایط کافی برای قطب بودن در تخصصی هستند فعالیت خود را ادامه دهند تا به مرحله بلوغ برسند.

انتهای پیام/

وزارت علوم پژوهش فناوری قطب های علمی

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۸  |  ساعت انتشار: ۱۶:۶  |  کد خبر: ۸۰۴۵۰۴۳  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی