میزبانی کاشان از گروه‌های نمایشی۳۰استان کشور در جشنواره تئاتر مهر

کاشان - شهردار کاشان گفت: پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر پذیرای ۳۰ گروه نمایشی از سراسر کشور بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ابریشمی راد عصر جمعه در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با بیان اینکه یکی از مهمترین تفاوت‌های جشنواره پانزدهم با دوره‌های پیشین نواخته شدن زنگ تئاتر در مدارس سطح شهر کاشان بود، اظهار داشت: این طرح به منظور ایجاد فضایی برای حضور نونهالان و نوجوانان علاقمند به تئاتر و هنرهای نمایشی در این حوزه اجرا شد که اتفاقات خوبی نیز رخ داد.

وی با اشاره به اینکه مطمئناً در این جشنواره کم و کاستی‌هایی نیز دیده شد، ابراز داشت: تلاش می‌کنیم تا در جشنواره شانزدهم سال آینده کم و کاستی‌های موجود را برطرف کنیم.

شهردار کاشان با بیان اینکه در جشنواره پانزدهم تئاتر مهر کاشان میزبان گروه‌های نمایشی از ۳۰ استان کشور بود، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره علاوه بر اجرای نمایش‌ها در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی شاهد برپایی کارگاه‌های مختلف و سمینارهای آموزشی هم بودیم.

رقابت ۳۹ اثر در جشنواره پانزدهم تئاتر مهر کاشان

دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر نیز در آئین اختتام این رویداد فرهنگی با بیان اینکه در این دوره شاهد رقابت ۳۹ اثر از سراسر کشور در بخش مسابقه بودیم، اظهار داشت: از ۲۲ مردادماه فراخوان جشنواره پانزدهم اعلام شد که نتیجه آن ۴۱۱ اثری بود که برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند.

وی یکی از مهمترین شروط آثار رسیده برای حضور در جشنواره را اکران عمومی آنها دانست و ابراز داشت: این شرط به این دلیل برای آثار رسیده گذاشته شد تا اثرهای رسیده به دبیرخانه کیفیت لازم برای شرکت در این جشنواره را داشته باشد.

خیام وقار برگزاری هشت کارگاه تخصصی و چهار نشست در حاشیه برگزاری این جشنواره را از جمله اقدامات انجام شده دانست و تصریح کرد: در این کارگاه‌ها سعی شد از مجرب‌ترین اساتید در سطح کشور استفاده شود.

به گزارش مهر در پایان این مراسم آثار برگزیده در بخش‌های مختلف به انتخاب هیئت داوران معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۲۹  |  ساعت انتشار: ۱۹:۳۶  |  کد خبر: ۸۰۹۰۱۳۴  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها